XIV finał Ogólnopolskiego konkursu Ratujemy Życie

28 maja 2022 roku w Bydgoszczy odbył się XIV finał Ogólnopolskiego konkursu Ratujemy Życie. Do tego konkursu zgłosiło się 120 szkół z całej Polski i tylko 14 po zaliczeniu pierwszej części teoretycznej mogło pokazać swoje umiejętności praktyczne właśnie podczas finału w Bydgoszczy. Nasza szkoła znalazła się w tej 14 najlepszych szkół.
Uczniowie z klasy 8: Olga Broniszewska, Zuzanna Lendzian oraz Krystian Segato zmagali się z pozoracją wypadku. Musieli pokazać swoje opanowanie, determinację, udzielenie pomocy poszkodowanym oraz współpracę w dość ciężkim i stresującym zadaniu. Swoje umiejętności pokazywali nie tylko przy ratownikach medycznych, którzy oceniali ich zmagania ale również przed kamerami bydgoskiej telewizji kablowej. Owe zmagania można obejrzeć w linku pod artykułem.
Po zmaganiach uczniowie mogli się trochę odstresować biorąc udział w przyrodniczym kole Nadleśnictwa Żołędowo oraz przy stoisku stop stres które prowadzili studenci bydgoskiej uczelni, gdzie można było zrobić m.in. swojego gniotka. Oprócz atrakcji były również pyszne ciasta do spróbowania, wata cukrowa oraz kiełbaski z grilla. Zwieńczeniem finału był pokaz antyterrorystyczny z udzieleniem pierwszej pomocy przez uczniów Technikum Wojskowego w Bydgoszczy oraz rozdanie dyplomów i nagród.
 
A.Orłowska-Ignaczak