Nasze osiągnięcia

2019-11-19

POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Uczennice Emilia Kołazda i Lena Przybycień 18 listopada wzięły udział w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Kopnicy.

Emilia otrzymała wyróżnienie w kategorii VII-VIII, a Lena zdobyła II miejsce w kat. klas IV-VI.

 2019-11-17

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Amelia Sienkiewicz (kl.VII) zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym ogłoszonym przez MOPS w Darłowie pt: "Pamiętajmy o ogrodach".

Amelka stworzyła makietę ogrodu.

2019-10-16
REKORD W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO po raz pierwszy włączyła się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w biciu rekordu w udzielania pierwszej pomocy. Wydarzenie odbyło się 16 października w samo południe na sali gimnastycznej.Udział wzięło 88 osób. Akcję zorganizowała pani Agnieszka Orłowska-Ignaczak, a pomagali nam ratownicy  z Jednostki Wojskowej z Darłowa  starszy bosman Dominik Tymecki oraz starszy mat Mariusz Deptuł

2019-06-06
WYRÓŻNIENIE DLA MALWINY

Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 3 gimnazjum Społecznej Szkoły Podstawowej im.Lotników Morskich STO w Darłowie Malwina Skotarska pod opieką pani Joanny Komorowskiej otrzymała wyróżnienie w XVI Powiatowym Konkursie Liryki Morskiej "Złota Muszla" organizowanym przez Miejskie Gimnazjum im.S.Dulewicza i Szkołę Podstawową nr 3 im.Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie.

 2019-06-03
WYNIKI KONKURSU SYNAPSIK DLA KLAS 1

Miło nam poinformować, że 7 uczniów z klasy 1 wzięło udział w konkursie przedmiotowym o zasięgu ogólnopolskim Synapsik "MEN".

 Zadania dotyczyły wiedzy z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i język angielski.

 Najlepsze wyniki osiągnęli: Jagoda Orzechowska (98,1%),  Filip Mieczkowski  (96,2 %) oraz Lena Szczytkowska i Patryk Kolański (92,3%) .

Pozostałe dziewczynki w składzie: Julia Komorowska, Oliwia  Posiadała, Noemi Janikowska uzyskały dobre wyniki w konkursie przedmiotowym Synapsik "MEN" dla klas pierwszych.

2019-05-27
PUCHAR KRÓLA ERYKA

1 Maja 2019 r. pod patronatem Burmistrza Miasta w ramach Dni Darłowa odbył się turniej szachowy o Puchar Króla Eryka.

W kategorii juniorów III miejsce uzyskał nasz uczeń klasy trzeciej Piotrek Michalski.  Piotrek również był jednym z najlepszych szachistów podczas szkolnego turnieju szachowego.

 2019-05-27
POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS TRZECICH

23 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie  odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny klas trzecich. Konkurs został zorganizowany przez dyrekcję szkoły i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Trzecioklasiści sprawdzali swoje umiejętności ortograficzne pisząc dyktando pt. „Kucharz". Społeczną Szkołę Podstawową  im. Lotników Morskich STO w Darłowie reprezentowało dwóch najlepszych trzecioklasistów z ortografii: Maria Knuta i Jan Jabłoński.

Z radością informujemy, że Maria Knuta zajęła III miejsce!

 2019-05-24

Zawody pływackie

 18 maja 2018 r w Świdwinie odbył się jubileuszowy XI Turniej Pływacki im. Zbigniewa Książka. W zawodach uczestniczyły dzieci ze Świnoujścia, Ustronia Morskiego, Choszczna, Darłowa, Wałcza i Świdwina. Uczestnicy wyścigu zostali nagrodzeni gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności i zaproszonych gości .

Nasz Klub Sportowy Tajfun  reprezentowali: Kinga Kotyza, Agnieszka Wencel, Szymon Hołub-Sakowski, Jagoda Sochoń, Olga Broniszewska, Julian Sochoń, Szymon Kamecki, Szymon Rakowski, Patryk Dąbrowski, Kacper Kowalski, Michał Adamów.

Nasi uczniowie ogólnie zdobyli V miejsce

2019-05-23

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS RATUJEMY ŻYCIE

Uczniowie z klasy 8 – Hubert Kowalski, Damian Kurpiewski oraz Aksel Staniszewski 25 kwietnia 2019 roku przystąpili do pierwszego etapu konkursu „Ratujemy życie” realizowanego przez SP nr 34 w Bydgoszczy. Eliminacje pisemne obejmowały zakres wiedzy jaką zdobyli na przedmiocie edukacji dla bezpieczeństwa. Po pierwszym etapie – Lotnicy Morscy, bo tak nazywa się drużyna, która reprezentowała naszą szkołę, zakwalifikowała się do drugiego etapu. Finał konkursu odbył się 18 maja 2019 roku w SP 34 w Bydgoszczy. Hubert, Damian i Aksel zmierzyli się z sytuacją, która wymagała od nich wielkiej determinacji i zachowania zimnej krwi. W pozoracji wypadku - zadymionym pokoju, który przeobraził się w osuwisko na budowie mieli zająć się poszkodowanymi. Zadanie wymagało wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej, opatrzenia ran otwartych, uspokajając przy tym panikujących ludzi. Uczniowie dali z siebie wszystko, zabrakło niewielu punktów do podium.

2019-05-16

SUKCES MARII KNUTY

W dn.14 maja w darłowskim kinie "Bajka" odbyły się eliminacje miejskie, gminne i powiatowe 51.konkursu recytatorskiego "Ptaki , Ptaszki i Ptaszęta polne" organizowanego przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną im. J. Lelewela w Koszalinie przy współpracy z lokalnymi bibliotekami. SSP im.Lotników Morskich STO reprezentowali w kategorii Ptaszęta: Maria Rabiej (kl.2), Amelia Dziecinna (kl.3), Maria Knuta (kl.3) i Aleksander Sady (kl.3), a w kategorii Ptaszki: Antonina Knuta (kl.4) i Amelia Rożek (kl.4).  

  Miło jest nam poinformować, że Maria Knuta zakwalifikowała się do ostatniego etapu konkursu - eliminacji regionalnych

2019-05-13

III MIEJSCE KLAUDII ŚWIĄTKOWSKIEJ

 Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV Klaudia Świątkowska w swojej kategorii wiekowej  zajęła III miejsce w Mistrzostwach Świata Fit-Kids & Fitness Aerobic/Acrobatic -Węgry 2019.

2019-05-08

CZYTELNICY ROKU

Miło nam poinformować, że Zuzia Jabłońska uczennica klasy VI  oraz  Kacper Kowalski uczeń klasy IV zostali Czytelnikami Roku Miejskiej Biblioteki  Publicznej im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie.

24.04.2019r.

Turniej recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”-etap szkolny

W naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. W kolejnym etapie Społeczną Szkołę Podstawową im. Lotników Morskich STO w Darłowie reprezentować będą następujący uczniowie:

W kategorii Ptaszęta:
Maria Rabiej klasa 2
Amelia Dziecinna klasa 3
Maria Knuta klasa 3
Aleksander Sady klasa 3

W kategorii Ptaszki:
Antonina Knuta klasa 4
Amelia Rożek klasa 4

Wyróżnienia otrzymały następujące uczennice z klasy 3:
Magdalena Dorsz
Michalina Kliber
Hanna Witczak.

16.04.2019r.

Damian Kurpiewski mistrzem Polski

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII Damian Kurpiewski został Mistrzem Polski - kat. Junior Młodszy do 60 kg (XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA PFK W KUMITE).

5.04.2019r.

Konkurs "Koszyczek Wielkanocny" rozstrzygnięty

W piątek 5.04.2019 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Koszyczek wielkanocny”. W dniu wczorajszym zostały rozdane nagrody.

W kategorii starszej zdobyli:

Antonina Knuta z klasy IV – I miejsce

Zuzanna Lendzian z klasy V – II miejsce

Jankowski Marcel z klasy IV – III miejsce

W kategorii młodszych otrzymali:

Wawrzonkowski Maksymilian z klasy III – I miejsce

Komorowska Julia z klasy I – II miejsce

Kowalewicz Patryk z klasy I – III miejsce

Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy i prezenty.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Przypominamy również, że swoje śliczne arcydzieła będzie można zabrać do domu już w czwartek 11.04. Na kolejny taki konkurs zapraszamy już za rok.

29.03.2019r.

"Baśniomistrz"

Dnia 29 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się konkurs Baśniomistrza. Do konkursu przystąpili uczniowie klas drugich z Darłowa oraz okolic. Konkurencje były różnorodne, m.in. wykreślanka, krzyżówka, zagadki, obliczenia matematyczne - wszystkie te konkurencje opierały się na znajomości takich baśni jak, m.in.: Kopciuszek, Ośla Skórka, Knyps z Czubkiem.

Z naszej szkoły z klasy drugiej wzięły udział Maja Czajkowska i Maria Rabiej. Dziewczyny za udział w konkursie otrzymały piękne nagrody oraz dyplomy.

28.03.2019r.

Sukcesy naszych uczniów w powiatowym konkursie pożarniczym

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VII Łukasz Piłat zdobył I miejsce, a uczeń klasy VIII Dominik Budek III miejsce w XX Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" w grupie II.

Łukasz Piłat zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego!

22.03.2019r.

"Znam swój kraj"

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy III Maria Knuta, Jan Jabłoński, Piotr Michalski zostali tegorocznymi laureatami VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Polsce dla klas III „Znam swój kraj” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr3 w Darłowie.

Konkurs odbył się 22 marca 2019 roku, na którym dziewięć szkół reprezentowały trzyosobowe zespoły. Uczestnicy rywalizacji musieli wykazać się wiedzą o Polsce: znajomością tradycji, obyczajów, wiedzy o sławnych Polakach, symboli narodowych, nadmorskiego krajobrazu czy wydarzeń z historii Polski.

Po prawie 2-godzinnych zmaganiach i ogłoszeniu wyników laureaci otrzymali ciekawe nagrody.

20.03.2019r.

Miejski Konkurs Plastyczny „Bałtyk moim oczami”

20 marca został rozstrzygnięty Miejski Konkurs Plastyczny „Bałtyk moim oczami” dla uczniów klas I-III.

Miło nam poinformować,że II miejsce zajęła Magdalena Dorsz -uczennica kl. III,

III miejsce zdobyła Jagoda Orzechowska- kl. I.

Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Jędrzejewska --kl. III.

16.03.2019r.

II miejsce w zawodach "Dancehall or die"

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI Natalia Matuszewska zajęła II miejsce w zawodach DANCEHALL OR DIE, które odbyły się 16 marca w Poznaniu.

14.03.2019r.

Olimpiada o Morzu Bałtyckim

Dnia 14 marca odbył się finał 5 edycji miejskiej olimpiady : "Wiedza o Bałtyku". Po trzech najlepszych uczniów z 6 miejskich szkół przystąpiło do testu. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Łukasz Piłat, Jakub Tarkowski, Marta Koliczko, Aksel Staniszewski, Katarzyna Pryputniewicz oraz Malwina Skotarska.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli do rozwiązania 60 pytań, głównie z biologii i geografii Morza Bałtyckiego. W tej kategorii zwycięzcą okazał się Jakub Tarkowski ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lotników Morskich przed Zuzanną Kuriatą z Miejskiego Gimnazjum i Patrykiem Krzemińskim ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego.

13.03.2019r.

 Młodzież zapobiega pożarom

Dnia 13 marca w Urzędzie Miasta Darłowo odbył się miejski etap konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs ma na celu popularyzację przepisów i kształtowanie umiejętności z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Piłat, Dominik Budek oraz Eryk Segato. Opiekunem uczniów był pan Jacek Mizianty.

Miło nam poinformować, że Łukasz zajął I miejsce, Dominik II, a Eryk III miejsce.

Zwycięzcy wezmą udział w powiatowym etapie konkursu.

13.02.2019r.

STYPENDIA NAUKOWE ZA I PÓŁROCZE WRĘCZONE

Dnia 13 lutego w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lotników Morskich STO Burmistrz Miasta Darłowo p. A. Klimowicz, Kierownik Referatu Oświaty p. Z. Mielczarski oraz dyrektor szkoły p. J. Tarkowska wręczyli stypendia naukowe za I półrocze roku szkolnego 2018/19 w ramach „Lokalnego Programu Wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży uczących się na terenie Miasta Darłowo.”

Gratulujemy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom wysokich wyników w nauce i życzymy dalszych sukcesów.

Stypendium naukowe otrzymali następujący uczniowie:

kl.IV

Michał Adamów
Fabian Cukrowski
Bartosz Czupajło
Kacper Głodowski
Angelika Grabowska
Aleksander Hodczak
Marcel Jankowski
Antonina Knuta
Krzysztof Lendzian
Filip Kurpiewski
Tomasz Maj
Hanna Majchrzak
Oliwia Palichleb
Lena Przybycień
Amelia Rożek
Klaudia Świątkowska
Julia Wszelaki

Kl. V

Olga Broniszewska
Ciesielski Tadeusz
Gabriela Dąbrowska
Wiktoria Głodowska
Szymon Hołub-Sakowski
Amelia Kierszniewska
Kacper Kierszniewski
Kinga Kotyza
Zuzanna Lendzian
Igor Majewski
Igor Młyński
Oliwia Pęcherz
Maciej Sidło
Jagoda Sochoń
Agnieszka Wencel

Kl.VI

Aurelia Andryszczuk
Agata Bartczak
Natalia Biedrzycka
Zofia Chyska
Oliwier Góral
Zuzanna Jabłońska
Marika Kuś
Emilia Kołazda
Bartosz Maj
Natalia Matuszewska
Hubert Michalski
Adrian Ziemski

Kl. VII

Nikodem Gutkowski
Krystian Sokoliński
Julia Świątkowska
Jakub Tarkowski
Jakub Tomczyk
Matylda Wiśniowska
Hubert Wodziński

Kl. VIII

Wiktoria Karczewska
Hubert Kowalski
Damian Kurpiewski
Amelia Rutkowska
Aksel Staniszewski

Kl. III gim

Maja Dorosińska
Krzesimir Kaffke
Marta Koliczko
Andrzej Pańka
Hanna Pryputniewicz
Katarzyna Pryputniewicz
Malwina Skotarska

09.01.2019r.
Synapski MEN dla klas trzecich

Uczniowie z klasy drugiej wzięli udział w konkursie SYNAPSIK MEN -edycja jesienna. Ogólnopolskie starcie, stanowiło ciekawe uzupełnienie zajęć oraz stanowiło cenną informację zwrotną, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, o aktualnym poziomie wiedzy uczestników.

Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie:

Laureat- Maria Knuta -90,0 %
Jan Jabłoński- 77,5%Hanna Mickiewicz- 75,0 %

 

 

20.12.2018r.

Zwycięstwo Malwiny

Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy 3 Społecznego Gimnazjum STO Malwinie Skotarskiej zdobycia I miejsca w konkursie literackim "Dopalacze-życia pożeracze" w grupie uczniów z terenu miasta i gminy Darłowo. Na konkurs do PSSE w Sławnie wpłynęło 113 prac z terenu powiatu sławieńskiego.

20.12.2018r.

III miejsce naszych uczniów na Pokazie Stołów Wigilijnych w ZSM

Stół wigilijny to miejsce rodzinnego spotkania w świątecznej atmosferze. W czasie XI Pokazu Stołów Wigilijnych w ZSM w Darłowie można było podejrzeć jak wystroić stół na tę wyjątkową okazję, spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw i posłuchać kolęd. Przedstawiciele dwunastu placówek szkolno-wychowawczych z terenu powiatu sławieńskiego rywalizowało między sobą w konkurencji dekoracji wigilijnej, ozdobienia piernikowego anioła oraz zaśpiewania kolędy.

Nasza drużyna, w której składzie byli uczniowie z klasy 4: Angelika Grabowska, Antonina Knuta, Lena Przybycień, Fabian Cukrowski, Marcel Jankowski i Tomasz Maj, pod opieką wychowawczyni Pani Joanny Komorowskiej, zdobyła 3.miejsce.

12.12.2018r.

IV miejsce Jakuba Kuchty

Miło nam, poinformować, że uczeń klasy VII, Jakub Kuchta zajął IV miejsce w zawodach wyciskania sztangi leżąc, które odbyły się 9 grudnia br. w Łodzi.

8.12.2018r.

V Mikołajkowy Turniej Dwójek Siatkarskich

Za nami już V Mikołajkowy Turniej Dwójek Siatkarskich. Do turnieju przystąpiły 23 drużyny w składzie: uczeń-uczeń, uczeń-rodzic, uczeń –starszy kolega.

I miejsce zdobyli: Jakub Tarkowski i Mateusz Kunka

II miejsce-Paweł Trusiuk i Kacper Wysocki

III miejsce - Mateusz Kamecki i Damian Kurpiewski.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy słodycze.

Gratulujemy wszystkim uczniom i zapraszamy za rok.

30.11.2018r.

Mistrzostwa Świata Fitness Fit-Kids i Fitness Aerobic

W dniach 24-25 listopada 2018 roku w gdańskim Amber Expo odbyły się Mistrzostwa Świata Fitness Fit-Kids i Fitness Aerobic oraz V Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak.

Miło nam poinformować, że podczas Mistrzostw Świata Fitness Fit-Kids uczennice naszej szkoły odniosły następujące sukcesy:

- Amelia Kierszniewska - IV miejsce w kategorii wiekowej do lat 11

- Klaudia Świątkowska – V miejsce w kategorii wiekowej do lat 9.

Ponad to Klaudia Świątkowska podczas V Grand Prix zdobyła IV miejsce w kategorii wiekowej do lat 9.

25.11.2018r.

Piękna Niepodległa 2018”

Dnia 23 listopada 2018r. w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lotników Morskich STO w Darłowie odbyła się wystawa pokonkursowa połączona z uroczystym wręczeniem nagród dla laureatów i osób wyróżnionych w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym „Piękna Niepodległa 2018”.

Organizatorem szóstej edycji tego konkursu i fundatorem nagród była nasza szkoła.

Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej i ekspresji plastycznej, rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem; uwrażliwienie na trudną historię Polski, bohaterstwo Polaków w walce o wolna Ojczyznę; zwrócenie uwagi na to, że dzisiejsze pokolenia mogą cieszyć się, że żyją w niepodległym kraju; poszerzanie doświadczeń plastycznych, prezentacja twórczych możliwości uczestników konkursu.

Jury w składzie: pani Marzenna Starzyńska i pani Monika Ferka przyznały w każdej kategorii wiekowej tytuł laureata i kilka wyróżnień.

Kategoria I: klasy I - IV
Laureaci: Michalina Kliber, Antonina Natkańska, Franciszek Mielczarek,
Wyróżnienia: Małgorzata Malec, Beniamin Walasek, Gabriela Mielczarek

Kategoria II: klasy V-VIII i III g.
Laureaci: Julia Dogoda, Sara Sommerfeld, Anna Grodzka
Wyróżnienia: Aleksandra Jasińska, Maja Nowakowska, Agata Końska, Weronika Maciejewska.

Dyrektor szkoły pani Joanna Tarkowska dziękuje za udział wszystkim uczestnikom, uczniom oraz ich nauczycielom i instruktorom, za zaangażowanie i wkład własny w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

Koordynatorkami konkursu były: pani Beata Pawłowska i pani Lidia Urbańska.

20.11.2018r.

Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

Wczoraj laureatki naszego Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej: Maria Knuta, Lena Przybycień, Nikola Radomska brały udział w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Kopnicy. Uczennice świetnie reprezentowały naszą szkołę. Mimo dużej konkurencji i wysokiego poziomu artystycznego dziewczęta dały radę i dobrze się spisały.

Maria Knuta w swojej kategorii wiekowej otrzymała wyróżnienie.
Lena Przybycień w drugiej kategorii zajęła I miejsce, a 
Nikola Radomska otrzymała dyplom za udział.

14.11.2018r.

Wojewódzki Konkurs Omnibus Edukacja-Sport

Dnia 9.11.2018r. w Starym Jarosławiu odbył się Wojewódzki Konkurs Omnibus Edukacja-Sport pod hasłem Niepodległa 1918-2018 w ramach 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę:

szkoła podstawowa: D. Budek, Sz. Masłowski, K. Manek, A. Masłowski, J. Tarkowski, K. Snoch, A. Staniszewski

gimnazjum:M. Skotarska, K. Śliwiński, J. Koralewska, J. Drzewucka, K. Ziemska, K. Pryputniewicz.

Miło nam poinformować, że

-Jakub Tarkowski, uczeń klasy VII, zajął I miejsce w kat. szkoły podstawowe,

-Szymon Masłowski, uczeń klasy VIII, zajął II miejsce w kat. szkoły podstawowe,

-Kacper Śliwiński, uczeń klasy 3 gimnazjum, zajął III miejsce w kat.szkoły ponadpodstawowe,

-Drużynowo jako szkoła zajęliśmy II miejsce.

12.11.2018r.

V Bieg Niepodległości

Dnia 10 listopada odbył się V Bieg Niepodległości, w którym udział brali nasi uczniowie. Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII Kacper Wysocki zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

18.10.2016r. 
Uczestnicy konkursów rejonowych

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapów rejonowych konkursów przedmiotowych kuratoryjnych: 

Szkoła Podstawowa: 

 1. Język polski –Wiktoria Krawczyk, Aksel Staniszewski, Jakub Tarkowski- opiekun
 p. K. Sady

 2. Matematyka –Tomasz Bartczak, Krystian Sokoliński, Wiktoria Karczewska – opiekun
 p. D. Traczyk 

3. Język angielski- Aksel Staniszewski, Hubert Wodziński, Damian Kurpiewski- opiekun 
p. R. Knuta

 4. Język niemiecki- Aksel Staniszewski, Kornel Marciniak- opiekun p. K. Brzościk

  Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

19.02.2016r.

STYPENDIA NAUKOWE W SZKOLE SPOŁECZNEJ W DARŁÓWKU ROZDANE

19 lutego br. (piątek) w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO wręczone zostały stypendia naukowe Burmistrza Miasta Darłowo.

 Stypendia zostały przyznane za I półrocze roku szkolnego 2015/16, w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży uczącej się na terenie miasta Darłowo".

Stypendium naukowe otrzymali:

 Społeczna Szkoła Podstawowa STO

 1. Wiśniowska Matylda kl. IV

2. Kierszniewska Lena kl. IV

3. Jędrzejewska Weronika kl. IV 

4. Tomczyk Jakub kl. IV

5. Tomczyk Kajetan kl. IV

6. Tarkowski Jakub kl. IV

7. Erdmann Jesika kl. IV

8. Wodziński Hubert kl IV

9. Świątkowska Julia kl. IV

10. Bartczak Tomasz kl. V

11. Dombryn Julia kl. V

12. Krawczyk Wiktoria kl. V

13. Karczewska Wiktoria kl. V

14. Staniszewski Aksel kl. V

15. Walasek Rozalia kl. VI

16.Koliczko Marta kl.VI

17. Koralewswka Julia kl.VI

18. Skotarska Malwina kl.VI

19. Pryputniewicz Hanna kl. VI

20. Pryputniewicz Katarzyna kl. VI

21. Pańka Andrzej kl. VI

Społeczne Gimnazjum STO

1. Przybysz Patrycja kl.I

2. Tomczyk Patrycja kl.I

3.Orzechowski Aleksander kl.I

4.Cholewińska Karolina kl. I

5.Kalinowski Karol kl. I

6. Masłowski Filip kl. I

7.Bilińska Agata kl.II gim

8. Mickiewicz Zuzanna kl.II gim

9. Rokicki Jakub kl.II gim

10. Smętek Aleksandra kl. II gim

11. Libucha Piotr kl. III gim

12. Wiatrzyk Robert kl. III gim

13. Pacholski Filip kl. III gim

 

 Dyplomy dla uczniów wręczali Burmistrz Miasta Darłowa Arkadiusz Klimowicz, dyrektor szkoły Joanna Tarkowska oraz kierownik referatu Oświaty UM Zbigniew Mielczarski.

Stypendium w wysokści 100 zł -uczniowie szkoły podstawowej i 150 zł - gimnazjum rodzice z dowodem osobistym odbierają   w Kasie Urzędu Miasta.

07.12.2015r 
Mikołajkowe Zawody Pływackie

4 grudnia odbyły się  Mikołajkowe Zawody Pływackie  w Parku Wodnym Jan.

Uczniowie  Społecznej Szkoły Podstawowej zajęli  ogólnie II miejsce, a uczniowie Społecznego Gimnazjum I miejsce.

 Oto indywidualne wyniki  ( wg rocznika) :

 

1.       Antonina Knuta - II miejsce

2.       Kinga Kotyza-  I miejsce

3.       Kacper Lendzioszek -  I miejsce

4.       Olga Broniszewska – I miejsce

5.       Krystian Segato - III miejsce

6.       Agnieszka Wencel – II miejsce

7.       Zuzanna Koguciuk –III miejsce

8.       Dominik Budek – III miejsce

9.       Eryk Segato –IV miejsce

10.   Szymon Masłowski- I miejsce

11.   Mateusz Kamecki- IV miejsce

12.   Zuzanna Izdebska – I miejsce

13.   Adam Witczak –II miejsce

14.   Miłosz Starzyński – I miejsce

15.   Kamil Komoś – III miejsce

16.   Wojciech Kotyza- II miejsce

17.   Karol Wachowski – I miejsce

18.   Jan Rynkowski – I miejsce

19.   Robert Wiatyrzyk – II miejsce

20.   Tomasz Sierżant – III miejsce

30.11.2015r. 
III miejsce Zuzi Jabłońskiej

26 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie uczennica naszej szkoły z klasy trzeciej Zuzanna Jabłońskaotrzymała nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym „Zbuduj dla mnie dom” oraz „Ptaki z mojego karmnika”. 

Konkurs zorganizowany został w ramach projektu budowy Lokalnego Centrum Ekologicznego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie. Serdeczne gratulacje i powodzenia w dalszym rozwijaniu swojej pasji.

30.11.2015r. 
III miejsce Tomasza Bartczaka w Pucharze Polski "Oyama Top"

W dniu 21.11.2015 roku w Piotrowie Trybunalskim odbył się XVI Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Oyama Karate OYAMA TOP, zorganizowany przez Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI. 

Jako jedyny reprezentant naszego regionu na tych zawodach w konkurencji kumite lekki kontakt wystartował zawodnik Darłowskiego Klubu Oyama Karate Tomasz Bartczak.
    
Po uprzednich osiągnięciach oczekiwaliśmy kolejnego sukcesu utalentowanego zawodnika z Darłowa, który w tym sezonie startowym zdobył: 
 18.10.2015r. - II miejsce w pucharze Polski zachodniej w Żaganiu,
 24.10.2015r. - II miejsce w mistrzostwach Polski północnej w Słupsku, 
08.11.2015r. - III miejsce w pucharze Polski południowej w Olkuszu. 

Po wyczerpujących walkach ostatecznie zajął 3 miejsce w tak prestiżowym turnieju jakim jest Puchar Polski. Tomkowi gratulujemy sukcesów, życząc mu dalszych tak dobrych wyników. Podziękowania należą się wszystkim, którzy wierzyli w sukces Tomka oraz byli współtwórcami możliwości wyjazdu na Puchar Polski a w szczególności: Ewie i Waldemarowi Bartczak, Stanisławie Drozdenko i Darłowskiemu Klubowi Oyama Karate.

12.11.2015r. 

II Darłowski Bieg Niepodległościowy

11 listopada odbył się II Darłowski Bieg Niepodległościowy.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: 

1. Nina Lubowiecka

 2. Hubert Michalski

 3. Zuzanna Koguciuk

 4. Bartosz Lisowski

 5. Jan Nowaczyk

 6. Krystian Sokoliński

 7. Kajetan Tomczyk

 8. Jakub Kuchta

 9. Weronika Jędrzejewska

 10. Szymon Masłowski

 11. Tomasz Bartczak

 12. Kacper Szczupak

 13.Dominik Budek

 14.Aksel Staniszewski

 15.Kacper Wysocki

 16. Kacper Śliwiński

Miło mi poinformować,  że uczennica klasy II Nina Lubowiecka zdobyła III miejce (bieg na 300 metrów).

27.03.2015r. 
III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce „Znam swój kraj” dla uczniów klas trzecich

 

 26 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce „Znam swój kraj” dla uczniów klas trzecich. Trzyosobowe zespoły reprezentowały 13 szkół - z Darłówka, Jarosławca, Kopnicy, Jeżyczek, Korlina, Postomina, Dobiesławia, Słowina , Staniewic, Lejkowa, Starego Jarosławia, Sławna oraz Darłowa.

 Naszą szkołę reprezentowali : Jesika Erdmann z kl.IIIb, Jakub Tarkowskiz kl.IIIa i Jakub Tomczyk z kl.IIIa.

 Nasza drużyna zajęła II miejsce! 

Uczniowie zmagali się z urozmaiconymi zadaniami dotyczącymi historii Polski, położenia naszego kraju w Europie, polskich pomników, sławnych postaci, utworów muzycznych, polskich legend, fauny i flory Morza Bałtyckiego. Uczniowie wykazali się bogatą oraz wszechstronną wiedzą. Gratulujemy wiedzy i umiejętności naszym uczestnikom, życząc dalszych sukcesów!!! 

 12.03.2014r. 
II Powiatowy Konkurs Plastyczny

12 marca 2015 r. w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie, odbyła się wystawa pokonkursowa połączona z uroczystym wręczeniem nagród dla laureatów i osób wyróżnionych w   drugim Powiatowym Konkursie Plastycznym „Piękno Tańca”. Organizatorem drugiej edycji tego konkursu i fundatorem nagród była nasza szkoła.

 Na konkurs wpłynęło 60 prac z następujących placówek oświatowych:  Społecznego Gimnazjum w Dobiesławiu,  Zespołu Szkół w Postominie im. Emilii Gierczak, Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie, Klubu 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie.

 Jury w składzie: Agnieszka Gozdalska /florystyka, właścicielka galerii Zapiecek oraz  instruktor ceramiki w Darłowskim Ośrodku Kultury/ oraz Karol Matusiak /artysta malarz, rzeźbiarz, fotograf w wykształcenia filozof, obecnie pracownik muzeum na Zamku Książąt Pomorskich. Nagrodzony przez Burmistrza Darłowa za twórczość lokalną/ przyznało w każdej kategorii wiekowej tytuł laureata i kilka wyróżnień. 

W kategorii 6-8 lat:

Laureaci: Kaja Kalemba, Ines Schönwald, Agnieszka Wencel
 Wyróżnienia: Oliwia Wielińska, Gabriela Justyńska, Joanna Zielonka, Aleksandra Dankowska, Lena Michalak, Agata Bartczak                    

W kategorii 9-11 lat

Laureaci: Kacper Dziewięcki, Tomasz Bartczak, Zuzanna Jabłońska
 Wyróżnienia: Łukasz Piłat, Dominik Laska, Adam Majbroda, Maja Barancewicz, Aleksandra Czapla, Anita Dopierała, Zuzanna Błaszczyk, Oliwia Kamyszek                

W kategorii 12-15 lat

Laureaci:  Malwina Łabinowicz, Karolina Hylko,  Patrycja Ferka,  Patrycja Przybysz, Pamela Garbowska 
Wyróżnienia: Emil Sil, Klaudia Majrowska 

 

25.02.2014r. 
Alfik matematyczny-wyniki

Dnia 26 listopada 2014 odbyła się w XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny.


W matematycznej rozgrywce wzięło udział 32 uczniów naszej szkoły.


Najlepsze wyniki w poszczególnych klasach uzyskali:


Oliwier Góral kl. II sp


Jakub Tomczyk kl. IIIa sp


Damian Kurpiewski kl.IV


Andrzej Pańka kl.V


Patrycja Tomczyk kl.VI


Wojciech Kotyza kl. I gim


Piotr Libucha kl. II gim

Uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

13.02.2015r. 
Stypendia naukowe za I semestr

 13 lutego br. (piątek) w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO wręczone zostały stypendia naukowe Burmistrza Miasta Darłowo.

 Stypendia zostały przyznane za I semestr roku szkolnego 2014/15, w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży uczącej się na terenie miasta Darłowo".

 Stypendium naukowe otrzymali: 

1. Bartczak Tomasz kl. IV 
2. Karczewska Wiktoria kl. IV 
3. Kurpiewski Damian kl. IV 
4. Rutkowska Amelia kl. IV 
5. Segato Eryk kl. IV
 6. Koliczko Marta kl.V 
7. Koralewswka Julia kl.V 
8. Skotarska Malwina kl.V 
9. Pryp[utniewicz Hanna kl. V 
10. Pańka Andrzej kl. V
 11. Sobolewswka Benita kl. V 
12. Ziemska Karolina kl. V 
13. Walasek Rozalia kl.V 
14. Przybysz Patrycja kl.VI
 15. Tomczyk Patrycja kl.VI 
16. Wachowska Jolanta kl.VI
 17. Orzechowski Aleksander kl.VI
 18. Bilińska Agata kl.I gim
19. Mickiewicz Zuzanna kl.I gim 
20. Jakub Rokicki kl.I gim 
21. Smętek Aleksandra kl. I gim
22. Libucha Piotr kl. II gim
 23. Wiatrzyk Robert kl. II gim 
24. Warda Kinga kl. II gim
 25. Sibiak Nikola kl. II gim ( stypendium sportowe) 
26. Pacholski Filip kl. II gim
27. Garczyńska Andżelika kl. III gim
 28. Rokicki Kacper kl. III gim
 29. Bilko Damian kl. III gim
 30. Szymańska Paulina III gim
 31. Warda Marta kl. III gim 

 Dyplomy dla uczniów i listy gratulacyjne dla rodziców wręczali Burmistrz Miasta Darłowa Arkadiusz Klimowicz, dyrektor szkoły Joanna Tarkowska, radny Piotr Masłowski oraz kierownik referatu Oświaty UM Zbigniew Mielczarski.

 Gratulujemy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom wysokich wyników w nauce i życzymy dalszych sukcesów.

 

21.11.2013r. 

I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Piękno tańca”

Kategoria .„Maluch” klasy I-III sp

 III miejsce – Tomasz Bartczak,

Kategoria „Młodzik” klasy IV-VI sp

III miejsce – Patrycja Ferka, klasa V

Kategoria „Gimnazjalista” klasy I-III

II miejsce –Emilia Karolewska, klasa II, 
III miejsce – Marta Lisowska, klasa III, 

15.11.2013r. 

Konkurs dotyczył propozycji nowego wzoru znaczka do znakowania ryb.

Organizator - Zakład Ryb Wędrownych IRŚ z Gdańska.

Nagrodę główną DISCOVERIA Leonardo da Vinci (model lotni do składania) przyznano WIKTORI KRAWCZYK z klasy III sp. 

28.05.2013r. 

Rewelacyjne wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej

  Uczniowie Społecznej  Szkoły Podstawowej uzyskali rewelacyjne wyniki ze sprawdzianu szóstoklasisty.

Do zdobycia było 40 pkt. 
Tegoroczna średnia krajowa sprawdzianu wynosi 24,03 pkt, okręgu 23,37, a w województwie zachodniopomorskim - 22,98 pkt. 
Tegoroczny wynik naszych uczniów to 27,88 pkt. 

Gratuluję wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.

23.05.2013r. 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom!”.

 

       Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci.
      W 2013 r. konkurs przebiegał pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom!”. Celem konkursu jest promowanie zasad ochrony życia i zdrowia dzieci na terenach wiejskich, szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej oraz kształtowanie pozytywnych zachowań dzieci w czasie ich zabaw w otoczeniu prac osób dorosłych w gospodarstwie rolnym.

     Do wojewódzkiej Komisji Konkursowej wpłynęło 1291 prac z 75 szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. 

      Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 14 osób. Miło mi poinformować, że II miejsce na etapie wojewódzkim zajął uczeń naszej szkoły Łukasz Piłat kl. I a. (nagroda -tablet). Na etapie ogólnopolskim praca Łukasza została wyróżniona.
 Gratuluję sukcesu.

23.05.2013r. 
Powiatowy Konkurs „Nieskończony Wszechświat"

 

 Szóstoklasiści - Antoni Koguciuk oraz Maciej i Piotr Libucha zajęli III miejsce w Konkurs Wiedzy o Kosmosie „Nieskończony Wszechświat", w którym brało udział 10 szkół z okręgu powiatu. Konkurs pod patronatem Starosty Sławieńskiego organizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie. Gratulujemy Zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

20.05.2013r. 
XIII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS TRZECICH

 

       16 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny klas trzecich.Konkurs został zorganizowany przez dyrekcję szkoły i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. 
     W konkursie udział wzięło 26 trzecioklasistów, którzy sprawdzali swoje umiejętności ortograficzne pisząc dyktando pt. „ Żuczek Puk”.
     Naszą szkołę reprezentowało dwóch najlepszych trzecioklasistów z ortografii: Liwia Lipińska i Mikołaj Trafny. Mikołaj zajął drugie miejsce. Każdy z uczestników otrzymał upominek, słodki poczęstunek oraz dyplom za udział w konkursie. Zwycięzcy zaś zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami.
    Gratulujemy naszemu uczniowi sukcesu! 

17.05.2013r. 
„Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” -Eliminacje Miejskie i Powiatowe

 Recytacja to, wg „Słownika terminów literackich”: „[…] publiczne wygłaszanie z pamięci utworów literackich; zwłaszcza wierszowanych, traktowane jako sztuka głosowej interpretacji tekstu”. Każdy kto poważnie kiedykolwiek potraktował zadanie pamięciowego opanowania tekstu, a następnie wygłoszenia go, wie, że dobra recytacja utworu to nie tylko mówienie z pamięci fragmentu prozy lub liryki, ale również właściwa interpretacja utworu, czyli podkreślenie i zaakcentowanie za pomocą środków głosowych zawartości obrazowej, uczuciowej i myślowej danego dzieła.

 Recytator deklamując utwór wyraża uczucia i nastroje jaki w nim budzi wygłaszany tekst. Wkład uczuciowy jaki przekazuje w dany utwór poetycki, ożywienie go własnymi uczuciami, przeżyciami, wizją jest najbardziej istotnym składnikiem interpretacji uczuciowej, która jest więc sztuką, umiejętnością, grą, działaniem artystycznym. Recytator wie, jak się dane uczucie objawia i wyraża, umie to zademonstrować w sposób przekonywujący, tak jakby te uczucia istotnie przeżywał.

 

 Bardzo dobrze tę sztukę opanowało kilku uczniów naszej szkoły, którzy zajęli wyróżniające i zwycięskie miejsca w Eliminacjach Miejskich, a następnie w Eliminacjach Powiatowych 45. REGIONALNEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”.

 W eliminacjach miejskich:
 - Klaudia Żółć, uczennica kl.2 szkoły podstawowej przygotowana przez p.Monikę Ferkę, zajęła II miejsce w kategorii Ptaszęta;
 - Patrycja Tomczyk, uczennica kl.4 szkoły podstawowej przygotowana przez p. Iwonę Lubowiecką, zajęła I miejsce w kategorii Ptaszki; 
 - Adam Majewski, uczeń kl.V szkoły podstawowej przygotowany przez p.Kamillę Sady, zajął II miejsce w kategorii Ptaszki;
- Paulina Krzechki, uczennica kl.II gimnazjum przygotowana przez p. Iwonę Lubowiecką,zajęła III miejsce w kategorii Ptaki; 
- Aleksandra Wencel, uczennica kl.II gimnazjum przygotowana przez p. Iwonę Lubowiecką,otrzymała wyróżnienie w kategorii Ptaki. 

  W eliminacjach powiatowych:
 - Klaudia Żółć zajęła II miejsce w kategorii Ptaszęta;  
-Patrycja Tomczyk zajęła I miejsce w kategorii Ptaszki; 
- Adam Majewski zajął II miejsce w kategorii Ptaszki. 

 Przed Zwycięzcami etap wojewódzki – trzymamy kciuki!

16.05.2013r. 
VIII Festiwal Piosenki o Zdrowiu

 

 W dniu 15.05.2013 r. w Sławieńskim Domu Kultury odbył się VIII Festiwal Piosenki o Zdrowiu, którego organizatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Sławnie. 

     Tematyka piosenek wykonywanych przez dzieci dotyczyła zdrowia. Celem konkursu było rozpowszechnianie treści prozdrowotnych, propagowanie wolnego od używek i nałogów życia pełnego śpiewu i ruchu. Na scenie zaprezentowało się 5 zespołów, w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolne oraz szkoła podstawowa. 

    Społeczną Szkołę Podstawową STO w Darłówku , reprezentowali następujący uczniowie z klasy I „b” przygotowani przez swoją wychowawczynię p. Beatę Pawłowską:
 Emilia Pakuła,
 Lena Kierszniewska,
 Oliwia Harasimowicz,
 Matylda Wiśniowska
 Paweł Czerniak.

      Miło nam poinformować, że nasi uczniowie, którzy wystąpili w konkursie po raz pierwszy, zdobyli II miejsce! ! ! W nagrodę otrzymali pamiątkową statuetkę, dyplomy i książki.

29.04.2013r. 
Sukces uczniów naszej szkoły

 

             Mam ogromną przyjemność pochwalić się sukcesem mojej „małej” grupy teatralnej „Sehede”, która istnieje od dwóch lat przy Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich w Darłowie. 

        Dnia 27 kwietnia 2013 r. uczniowie tej grupy zostali laureatami Eliminacji Powiatowych Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Sławnie i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17 maja w Świdwinie.
  
     Autorem przedstawienia pt. „Zagubiony czas” jest Adam Szafraniec- pisarz, poeta, kompozytor z Krakowa , któremu serdecznie dziękuję za wspaniałe, wzruszające teksty oraz jego żonie Dorocie Szafraniec za piękne wykonanie piosenek dla dzieci.
        „Zagubiony czas” to opowiadanie o domu rodzinnym, miłości, czasie i przyjaźni dzieci z psem. Bohaterowie — Franek i Anielka — sami potrafią się pięknie bawić, choć bywa, że ich zabawa kończy się sprzeczką. Tak jest i tym razem. Dzieci uwielbiają zabaw z rodzicami, ale ci nie zawsze mają dla nich czas. Dzieci znajdują wytłumaczenie dla rodziców. Uznają, że wszystkiemu winny jest CZAS, który się zagubił. Ruszają więc w poszukiwaniu zaginionego czasu. 

     Najmocniej chciałabym podziękować moim kochanym dzieciom, które poświęciły wiele swojego wolnego czasu, aby uczyć się tekstu i przychodzić na próby. Każde z nich pokazało swój ukryty talent, który będzie na pewno procentował.
    Rodzicom gratuluję pociech i dziękuję za pomoc w przygotowaniu spektaklu. Oczywiście damy z siebie wszystko, aby godnie reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim. 

     Uczniowie, którzy wystąpili w przedstawieniu: mama (Benita Sobolewska), tata (Zuzanna Izdebska), Franek (Malwina Skotarska), Anielka (Maja Dorosińska), dobro, kwiat, drzewo, duch (Julia Drzewucka), czas, narrator i śpiew (Liwia Lipińska), słońce, duch i śpiew (Rozalia Walasek), kwiat, drzewo, duch i śpiew (Nikola Radomska), piesek Obronek (Karolina Ziemska), narrator i śpiew (Emilia Walasek).

24.03.2013r. 
Sukces Zuzanny Mickiewicz

Zuzanna Mickiewicz- uczennica V klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Społecznych w Darłowie, zakwalifikowała się do finału IX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Uzyskanie rewelacyjnych wyników w dwóch pierwszych etapach pozwoliło jej zakwalifikować się do finału, który odbędzie się 27 kwietnia w Warszawie. 

"Nazwisko zobowiązuje" - powiedział nam p. Daniel - dumny tata Zuzanny. 
Gratulujemy i trzymamy kciuki w finale!

08.03.2013r. 
Laureat konkursu kuratoryjnego

   Konkursy interdyscyplinarne i przedmiotowe organizowane przez Kuratoria Oświaty to wielka szansa dla uczniów na to, by mieć ułatwiony dostęp do kontynuowania edukacji w wybranym gimnazjum czy w wymarzonej szkole średniej. Laureat eliminacji wojewódzkich olimpiad skierowanych do uczniów szkół podstawowych jest zwolniony z pisania sprawdzianu szóstoklasisty i otrzymuje z niego maksymalną ilość punktów. Laureat eliminacji wojewódzkich olimpiad skierowanych do uczniów gimnazjum jest zwolniony z pisania egzaminu gimnazjalnego z danej części i otrzymuje z niej maksymalną ilość punktów.

 Do eliminacji wojewódzkich konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie wśród naszych uczniów zakwalifikowali się : Filip Pacholski i Piotr Libucha w konkursie matematyczny z elementami przyrody , Bartosz Bąk w konkursie polonistycznym, Mikołaj Pogorzelski w konkursie biologicznym.

  Tytuł L A U R E A T A zdobył Piotr Libucha.

Warto tu wspomnieć, że na 130 uczestników z województwa zachodniopomorskiego było tylko 4 laureatów w tym konkursie.


  Filip, Bartosz i Mikołaj są F I N A L I S T A M I. 

Przeszli oni przez eliminacje szkolne i rejonowe, następnie wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich dla obszaru zachodniopomorskiego. Ci finaliści zyskują stosowny wpis na świadectwie szkolnym, który jest ważną informacją dla dyrekcji szkoły, w której zamierzają dalej się uczyć. Wskazuje, że jest to uczeń ambitny oraz chętny do sprawdzania swej wiedzy w konkursach.

19.12.2012r. 
Pokaz stołów wigiljnych

 

     Po raz  piąty odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Morskich w Darłowie 19 grudnia konkursowy pokaz stołów wigilijnych. Wzięły w nim udział oprócz gospodarzy kilkuosobowe drużyny: Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego, Szkoła Podstawowa nr 3 z Darłowa, Zespół Szkół Społecznych z Korlina, Zespół Szkół nr 3 z Dąbek, "Przedszkole przy Szkole", Zespół Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO.

    Jurorzy oceniali nie tylko smaki przygotowanych potraw ale także staranność podania i nakrycia, a także pomysłowość i niebanalność  - młody i świeży powiew w tradycjach kulinarnych Świąt Bożego Narodzenia.

     Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów w składzie: 
Patrycja Tomczyk kl. IV, 
Emilia Walasek kl.V, 
Julia Sołtysiuk kl. V,
 Fabian Sienkiewicz kl. VI oraz 
Karolina Biskupska kl. VI pod opieką p. D. Traczyk.
Uczniowie zaśpiewali po angielsku piosenkę pt."Christmas time."

 Nasza szkoła zajęła I miejsce.

 

06.12.2012r. 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Eko drzewko świąteczne"

  W Szkole Podstawowej nr 10 w Koszalinie zorganizowano Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Eko drzewko świąteczne", którego celem było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości ekologicznej oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych technik plastycznych przyjaznych dla środowiska. 

   Na konkurs wpłynęło 368 prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas 0 i I-III m.in. z Krakowa, Warszawy, Poznania, Koszalina,... no i oczywiście z Darłowa z Zespołu Szkół Społecznych STO im. Lotników Morskich. 

   Z naszej szkoły z klasy I a wzięło udział 6 uczniów. Poziom nadesłanych prac był bardzo zróżnicowany, ale we wszystkich widoczne było zaangażowanie i niesamowitą wyobraźnię dzieci. 

     Komisja konkursowa składająca się z plastyków przyznała nagrody oraz wyróżnienia w poszczególnych grupach wiekowych. 
Spośród uczniów kl. I a naszej szkoły nagrody otrzymali: Weronika Jędrzejewska za zajęcie I-go miejsca i Mateusz Czarnocki za zajęcie III-go miejsca. 

Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Piłat i Hubert Wodziński. 

     Dnia 04 grudnia 2012 r. o godzinie 13.00 w Centrum Kultury 105 w Koszalinie nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. 
Nadesłane w konkursie prace można oglądać na pokonkursowej wystawie prac zorganizowanej w holu kina Kryterium, która będzie trwać od 04.12.2012 do 13.12.2012 roku. 

    Serdecznie dziękuję uczestnikom konkursu i gratuluję wybitnych osiągnięć naszym młodym artystom.

 

18.12.2012r. 
GRATULUJMY ! ! !

     Znamy już wszystkie wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Miło jest nam poinformować, że czworo uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do eliminacji wojewódzkich. 

Są to:
· Bartosz Bąk - Konkurs Polonistyczny dla gimnazjalistów;
· Piotr Libucha - Konkurs Matematyczny z Elementami Przyrody dla uczniów szkół podstawowych;
· Filip Pacholski - Konkurs Matematyczny z Elementami Przyrody dla uczniów szkół podstawowych;
· Mikołaj Pogorzelski - Konkurs Biologiczny dla gimnazjalistów.

  maj 2012 r.
Konkurs recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne"

 

Laureaci etapu szkolnego:

Kornel Marciniak (klasa I SSP)
Maja Dorosińska (klasa II SSP)
Liza Hanula (klasa III SSP)
Adam Majewski (klasa IV SSP)
Paulina Krzechki (klasa I SG)
Aleksandra Wencel (klasa I SG).

Laureaci etapu miejskiego:

Liza Hanula (klasa III SSP)
Adam Majewski (klasa IV SSP)
Paulina Krzechki (klasa I SG)
Aleksandra Wencel (klasa I SG).

Laureaci etapu powiatowego:

Liza Hanula (klasa III SSP)
Adam Majewski (klasa IV SSP)
Paulina Krzechki (klasa I SG)

 

 maj 2012 r.
Konkursu plastyczny pt „Herb Darłowa”

 zorganizowany przez DOK Darłowo.

Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie:

 

W kategorii od lat 9 do 13 przyznano również dwie nagrody główne dla:

  • Patrycji Ferki lat 10 z Zespołu Szkół w Darłówku


W kategorii do lat 9 dwie nagrody główne dla:

  • Karoliny Ziemskiej lat 8 z Zespołu Szkół w Darłówku oraz
  • Klaudii Żółć lat 9 z Zespołu Szkół w Darłówku

 

styczeń 2012 r 

Przegląd zespołów jasełkowych - „Darłowskie Gody" 

Corocznie od piętnastu lat w pierwszej połowie stycznia Darłowski Ośrodek Kultury organizuje Przegląd Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych -„Darłowskie Gody". W sobotę 14 stycznia w sali kina „Bajka" odbył się 15. Przegląd Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych „Darłowskie Gody-2012" zorganizowany przez Darłowski Ośrodek Kultury. Celem Przeglądu, który ma charakter konkursu jest kultywowanie jasełkowych widowisk i misteriów Bożonarodzeniowych wywodzących się ze średniowiecza. Pomysłodawcą i kierownikiem przeglądu jest od samego początku Jerzy Piotrowski. Jasełkowy konkurs przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych ocenianych przez jury. W kategorii grup przedszkolnych zwyciężyli „Naukowcy" z Akademii Przedszkolaka przygotowani przez Reginę Kosińską i Iwonę Jaźwińską. Drugie miejsce zajął zespół z Przedszkola Jacek i Agatka a trzecie z Przedszkola im. Janiny Porazińskiej. W kategorii młodszych uczniów szkół podstawowych najlepszym okazał się zespół „Muszelka" ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Darłowie kierowany przez Marzenę Starzyńską. Wśród grup ze starszych klas szkół podstawowych wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej z Dobrzycy w gminie Będzino a drugie miejsce zajęły „Iskierki" ze Szkoły Podstawowej w Starym Jarosławiu. W najstarszej kategorii gimnazjalnej zwyciężyła grupa z Zespołu Szkół w Jeżyczkach przygotowana przez Lilię Goszczyńską. Indywidualną Nagrodę Aktorską otrzymał Patryk Stachniuk z Jeżyczek. Nagroda specjalna trafiła do Chóru Erato z Zespołu Szkół w Starym Jarosławiu. W tym roku nagrodami były przepiękne i oryginalne anioły wykonane przez artystkę ze Słowina - instruktorkę Darłowskiego Ośrodka Kultury Paulinę Feicht. Przegląd stał na wysokim poziomie artystycznym.