Dzień Dobrych Uczynków

19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Oczywiście można się zastanawiać, co to jest dobry uczynek, czy się opłaca, po co to robić, dla kogo… A może trzeba się po prostu rozejrzeć wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę!
Chętni uczniowie klas 1-3 uczcili ten dzień poprzez udział w ,,Życzliwym zbijaku". Podczas zawodów został wyłoniony ,, Mistrz zbijaka ", uczeń trzeciej klasy, Miłosz Cichocki.
Miłosz, gratulujemy świetnej formy, sprytu oraz orientacji, która jest niezbędna w tego typu konkurencjach.
Na szkolnym korytarzu, na specjalnie przygotowanym drzewku, dzieci miały okazję zawiesić listki, na których zapisywały dobre uczynki, które uczynili w ten dzień bądź mieli zamiar uczynić. Ci mniej kreatywni, mieli możliwość wylosowania karteczki z pomysłem na dobry gest: pomóż starszej osobie, pociesz smutną koleżankę, podaruj swój uśmiech bądź miłe słowo, itp .
Mamy nadzieję, iż dobre uczynki nie będą czynione tylko w dniu ich święta, lecz każdego dnia, bezwarunkowo, z czystej potrzeby serca.
Agnieszka Soroko-Gajos
Marzena Starzyńska