LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W listopadzie 2022 na kółku informatycznym w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI odbywały się zajęcia dla uczniów klas I – VIII w wymiarze 2h w tygodniu. Podczas tych zajęć uczniowie zakończyli zadania związane z długopisami 3D rozpoczęte w poprzednim miesiącu. Następnie uczniowie grup młodszych poświęcili swoją uwagę rozwijaniu umiejętności kodowania, matematycznego logicznego myślenia i przewidywania kroków robota BEEBOOT. Zabawa robotem rozwija także myślenie abstrakcyjne i sekwencyjne, a także orientację kierunkową na płaszczyźnie. Grupa starsza zajęła się złożeniem zestawu robota mBot2.
Uczniowie podczas zajęć z informatyki korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach projektu. W ramach rozwijania umiejętności kodowania i programowania uczniowie klasy VII zapoznali się z obsługą robota BEEBOOT i uczyli się programowania go poprzez planowanie ruchów i ćwiczenia myślenia sekwencyjnego.
W minionym miesiącu, również uczniowie uczęszczający na kółko fotograficzne "W kadrze", z wielkim zaangażowaniem włączyli się do zabawy andrzejkowej, upamiętniając jej przebieg na zdjęciach i filmikach. Wykorzystano również lampy błyskowe i statywy do zorganizowania kącika fotograficznego, gdzie chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w szkolnej foto-ramce. Zdjęcia i filmiki z zabawy we wcześniejszych postach.
J. Mizianty, K. Sady