DEN

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był wspaniałym wydarzeniem. Rada Uczniów, przy zaangażowaniu kolegów i koleżanek z klasy 8, pod okiem pani Agaty Bieleckiej i Kamili Sady zorganizowała fantastyczny apel dla całego Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły. Chętni uczniowie wzięli udział w pokazach „Mam talent”. Zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności, nie zabrakło tańca, gimnastyki, śpiewu, a nawet gry na akordeonie.

Wszyscy wykazali się ogromnym talentem, zasługując na nagrody, przy czym jury wyłoniło trzy najlepsze występy. Pierwsze miejsce zajęły uczennice Julia Andrzejak i Aleksandra Kubiak z klasy 7 za taniec w parze, drugie miejsce – Maria Spilnyk z klasy 4 za grę na akordeonie, trzecie zaś Nikola Gafka z klasy 1 za autorski występ gimnastyczny.


   W przerwie między występami odbył się quiz, w którym zebrani uczniowie wszystkich klas musieli, na podstawie zdjęć z dzieciństwa, wskazać, który nauczyciel jest na przedstawionej fotografii. Śmiechu było co nie miara, a i zadanie nie okazało się łatwe, ponieważ na przestrzeni czasu wielu z nas bardzo się zmieniło. Niemniej jednak uczniowie bardzo się zaangażowali i współpracując ze sobą skrupulatnie zapisywali na kartkach nazwiska wytypowanych nauczycieli. Zwycięzcą została klasa 4.
   Było bardzo wesoło, wzruszająco i miło. Jesteśmy dumni ze wszystkich uczniów, którzy odważyli się pokazać publicznie swoje talenty, z organizacji i zaangażowania klasy 8, której przedstawiciele doskonale poprowadzili cały apel i przygotowali młodsze koleżanki i kolegów do pokazów. Bardzo dziękujemy za te wzruszające chwile. Podziękowania dla wspierających naszych uczniów nauczycieli, pani Agaty i pani Kamili.
   Serdecznie dziękujemy również uczniom z kółka przyrodniczego, którzy wraz z panią Agnieszką Orłowską-Ignaczak przygotowali dla nauczycieli samodzielnie wykonane, pachnące lawendą upominki.
   Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Wkrótce filmy z występów uczniów.
E.G.