Spotkanie z absolwentem naszej szkoły

W miniony poniedziałek uczniowie klas V-VIII wzięli udział w spotkaniu z Damianem Bilko, który jest absolwentem naszej szkoły (rocznik 2015 - jeszcze gimnazjum) i to w Darłowie stawiał swoje pierwsze kroki w świecie sportu, grając od 2008 roku w Stoczni Darłowo.
Damian opuścił rodzinne miasto, by zamieszkać w Olsztynie. Tam ukończył VIII Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida o profilu siatkarskim, jednocześnie grając w klubie AZS Olsztyn. Kolejnym miastem, które podbił nasz absolwent była Warszawa. Podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim (kierunek geografia) grał w AZS UW Warszawa. Niestety tam nabawił się kontuzji, co miało swoje konsekwencje, gdyż Damian wrócił do Darłowa, by trenować juniorów i seniorów w Stoczni.
I tak nastał rok 2020, w którym to nasz uczeń wyjechał do Stanów Zjednoczonych, rozpoczynając studia na kierunku Ekonomia i Filozofia na Georgetown College w Kentucky oraz grając dla Georgetown Tigers. Po dwóch latach spędzonych w Georgetown, w tegoroczne wakacje Damian przenosi się na Benedictine University at Mesa w Arizonie, gdzie będzie kontynuował granie w siatkówkę dla Benedictine Redhawks.
Podczas spotkania z uczniami naszej szkoły Damian opowiedział o swojej przygodzie z siatkówką, kursie trenera PZPS, wspominał czasy szkolne, wskazywał na co zwracać uwagę i czym warto kierować się w życiu, by osiągnąć swój cel. A trzeba przyznać, że wiedział co mówi. Uczniowie chętnie zadawali pytania związane z siatkówką, podróżami i życiem w USA. Na koniec Damian przeprowadził 2 lekcje wychowania fizycznego (w kl. 5 i 8 ), podczas których podkreślał siłę współpracy w grupie.
Damian - dziękujemy za ciekawe spotkanie.
Miło gościć absolwentów w murach naszej szkoły.
Życzymy Ci powodzenia!