ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek 01 października 2021 w naszej szkole odbył się finał Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Podczas tego dnia uczniowie zmagali się z malowankami, łamigłówkami i zadaniami z zakresu tabliczki mnożenia. Zaangażowali się wszyscy uczniowie szkoły, od klasy 1 do 8, wykonując zadania przygotowane przez koordynatorów p.Joannę Gajewicz i p.Jacka Mizianty.
Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia podczas lekcji, jak i w czasie przerw. Wszędzie czyhała na nich szansa czegoś pomnożenia. Celem było nazbieranie jak największej ilości punktów aktywności, dzięki którym można zostać Klasowymi lub Szkolnymi Mistrzami Tabliczki Mnożenia. Dodatkowo od środy uczniowie, samodzielnie i grupowo w klasie, mieli szansę zdobyć dodatkowe punkty za wykonanie plakatu ukazującego jakąś część tabliczki mnożenia.
Zaangażowanie uczniów wszystkich klas przerosło oczekiwania organizatorów, dlatego będzie trzeba poczekać na ogłoszenie wyników, natomiast teraz można podziwiać ich zapał do matematyki w umieszczonej fotorelacji z tego dnia.
Na zakończenie dziękujemy Radzie Uczniów za pomoc przy dekoracji i przeprowadzeniu akcji.
J. Mizianty,
J. Gajewicz