Różowa skrzyneczka

W naszej szkole - za pośrednictwem sponsora pani Marleny Misztal - pojawiła się RÓŻOWA SKRZYNECZKA wypełniona środkami higienicznymi dla dziewcząt, które w szkole czują dyskomfort podczas miesiączki i mają potrzebę skorzystania z czystego wkładu.
Akcja „Różowa skrzyneczka w każdej szkole” jest to odpowiedź na potrzeby młodych dziewcząt, które żyją w tak zwanym ubóstwie higienicznym. Ma na celu zapewnienie dostępności do środków higienicznych typu podpaski, tampony dla dziewczynek, które nie mają możliwości takiej, aby środki zostały zakupione przez ich rodzinę. Z podpasek mogą również skorzystać dziewczęta, które miesiączka zaskoczyła podczas pobytu w szkole lub zapomniały zabrać z domu środków higienicznych na zmianę.
Usytuowanie skrzyneczki w toalecie na dolnym holu pozwala na dyskrecję, komfort psychiczny dziewczyny, która ma potrzebę skorzystania ze środka higienicznego.
Wg raportu Kulczyk Foundation, co piątej Polce zdarza się nie mieć pieniędzy na zakup środków higienicznych, a 60% nastolatek musiało prosić kogoś o ich zakup.
Warto nauczyć dziewczyny wzajemnej solidarności i wesprzeć je w tych trudnych dniach.
Dziękujemy pani M. Misztal za zakup różowej skrzyneczki.
J. Tarkowska