Tajna Misja Profesora Albert\

W ramach dnia sportu uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Tajnej Misji. Poszczególne klasy zostały podzielone na drużyny, którymi opiekowały się starsze uczennice klas 7 i 8.
Drużyny zapoznały się z charakterem misji - ich zadaniem było odnalezienie i odszyfrowanie kodu do sejfu, w którym ukryte było lekarstwo chroniące ludzi przed wiecznym, niepohamowanym śmiechem. Profesor Albert wynalazł lek i schował go w sejfie, jednak został porwany przez firmę Bólstop, która nie mogła pogodzić się ze spadkiem cen swoich środków przeciwbólowych. Aby odkryć szyfr dzieci zmagały się z odgadywaniem cieni sprzętu laboratoryjnego, musiały pokazać swoje zdolności polonistyczne w układaniu wyrazów z sylab, układaniu zdań, czy ortografii. Nie obyło się bez matematyki, by zrobić zakupy dla profesora. Odgadywanie kolorów, szukanie na klawiaturze poszczególnych liter, ustalanie harmonogramu, układanie puzzli, znajomość państw i ich charakterystycznych cech, a także zdolności do kodowania pozwoliły na uzyskanie poprawnego kodu do sejfu.
Wszystkie drużyny zdołały odszyfrować kod. W nagrodę dzieci po weekendzie otrzymały dyplom Tajnego Agenta, który został wręczony im osobiście przez Profesora Alberta. Na zakończenie profesor pokazał im jak robi ten słynny lek - Antidotum R.
Przed przystąpieniem do misji uczniowie posilili się kiełbaską z grilla oraz ciastami i owocami.
Serdecznie dziękujemy Sponsorowi za zakup kiełbasek, napojów i pieczywa dla dzieci z klas 1-3 oraz rodzicom za dostarczenie pysznych ciast i owoców.
A. Orłowska – Ignaczak, B. Pawłowska, M. Starzyńska