Szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”

W tym roku szkolnym przebieg konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” ma inny charakter. Z uwagi na stan epidemii organizatorzy, czyli Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz powiatowe i miejskie placówki kultury, ogłosili, że konkurs będzie przeprowadzony zdalnie. Uczestnicy mieli za zadanie dostarczyć nagraną recytację wybranego przez siebie jednego wiersza pochodzącego z literatury pięknej polskiej lub powszechnej.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło kilkunastu uczniów : Marcelina Piórek (kl.1), Julian Pankowski (kl.1), Lena Góral (kl.2), Jagoda Idasiak (kl.2), Wiktoria Pypno (kl.2), Nataniel Kujawa (kl.2), Antoni Rokicki (kl.2), Lena Szczytkowska (kl.3), Zuzanna Jędrzejewska (kl.5), Michalina Kliber (kl.5), Hanna Mickiewicz (kl.5), Agnieszka Wencel (kl.7).
Serdecznie gratulujemy tegorocznym Laureatom szkolnych eliminacji: Lenie Szczytkowskiej (klasa 3), Michalinie Kliber (klasa 5) i Julianowi Pankowskiemu (klasa 1) oraz Wyróżnionym : Wiktorii Pypno (klasa 2), Zuzannie Jędrzejewskiej (klasa 5) i Agnieszce Wencel (klasa 7).
Gratuluję pozostałym Uczestnikom udziału i dziękuję za włożony trud w naukę wiersza oraz aktywność i zaangażowanie w konkurs.
Dziękuję również Komisji za trud włożony w wyłonienie Zwycięzców, a nie było to proste zadanie : pani Dorocie Sip, pani Dominice Lesner i pani Agnieszce Soroko – Gajos.
Czekamy z niecierpliwością na wyniki dalszych eliminacji i trzymamy kciuki za naszych szkolnych Laureatów. Ogłoszenie wyników turnieju i prezentacja zwycięskich nagrań odbędzie się 11 czerwca 2021 r. na kanale YouTube Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.
Joanna Komorowska