KinoSzkoła

W zeszłym tygodniu uczniowie klas IV-VI wzięli udział online w projekcie KinoSzkoła. Najpierw wysłuchali pogadanki na temat „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”, a następnie obejrzeli film „Halvdan – prawie wiking” w reżyserii Gustaf Åkerblom.
Halvdan ma jedenaście lat, jest sierotą i mieszka w Östbyn z kowalem Björnem. Nie jest on jednak „prawdziwym” wikingiem, utyka, ma słabą pewność siebie i nie ma żadnego oddanego przyjaciela. Pewnego dnia idzie na długi spacer i spotyka nieustraszoną Meię, córkę króla z wrogiej wioski Västbyn, której nigdy wcześniej nie widział. Oboje szybko stają się bliskimi przyjaciółmi, chociaż rozumieją, że pochodzą z rywalizujących ze sobą obozów. Wspólnie planują przewrót, który pozwoli braciom się pogodzić, aby wszyscy mogli znów żyć razem. Ale tak naprawdę nie wszystko idzie zgodnie z planem, jak zamierzali.
Bohaterowie napotykają szereg trudności w osiągnięciu zamierzonego celu. Ich siła przyjaźni i mądrość żon braci spowoduje, że wszystko znajdzie szczęśliwy finał.
 
Uczniowie klas I-III wysłuchali prelekcji pt. „Nie zawsze się wygrywa…. O uczciwej rywalizacji”. Następnie zobaczyli kanadyjski film „Szybcy i śnieżni” reż. Benoit Godbout.
Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie.
Wyścig saneczkowy we wsi. Sanie zaprojektowane przez Frankiego rozpadają się tuż przed przekroczeniem mety. Frankie nie akceptuje przegranej i domaga się rewanżu. Udowadnia, że jego przeciwnik Zac oszukiwał. Rewanż będzie możliwy pod warunkiem, że Frankie wraz z przyjaciółmi zbuduje nowy tor wyścigowy. Frankie wraz z przyjaciółmi przyjmuje wyzwanie. Obie drużyny przygotowują się do wyścigu. Zac, wiedząc, że ma do czynienia z wyjątkowym przeciwnikiem, nie ma skrupułów i za wszelką cenę dąży do zwycięstwa. Historia o tym, czym jest gra fair play, o sile drużyny i przebaczeniu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
img class="j1lvzwm4" style="border: 0px; vertical-align: top; animation-name: none !important; transition-property: none !important;" src="data:;base64," width="18" height="18" />
6Ty, Magdalena Cichocka i 4 innych użytkowników