Spotkanie online z Akwarium Gdyńskim

W dniu 16.02 klasa VI SSP im.Lotników Morskich STO udała się na wycieczkę do Akwarium Gdyńskiego. Oczywiście nie był to tradycyjny wyjazd, lecz godzinne spotkanie online z Panią Magdaleną Domańską, która oprowadziła nas po salach ekspozycyjnych Akwarium Gdyńskiego.
W czasie spotkania Pani Magdalena prezentowała filmy i zdjęcia ukazujące gatunki zwierząt wodnych, przybliżając podwodny świat ogrodu zoologicznego.
Na stronie Akwarium Gdyńskiego czytamy, że jest ono częścią Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego, a jego misją jest przekazywanie wiedzy o środowisku wodnym.
 
Akwarium Gdyńskie to dość nietypowy ogród zoologiczny, którego wszyscy podopieczni związani są ze środowiskiem wodnym. Jednak pomimo tej wyjątkowości Akwarium spełnia wszystkie funkcje współczesnego zoo, podejmując działania na rzecz ochrony zwierząt, propagując idee ochrony przyrody, prowadząc szeroko pojętą edukację ekologiczną oraz badania naukowe. Obecnie Akwarium Gdyńskie jest otwarte dla zwiedzających.
 
Joanna Komorowska i uczniowie klasy VI