Nauczanie zdalne

„Nasza szkoła nie jest zamknięta, to budynek jest zamknięty”.

Za nami już 7 tygodni nauczania zdalnego. Dziękuję bardzo rodzicom, uczniom  i nauczycielom Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lotników Morskich STO w Darłowie za wspólną pracę, zaangażowanie  i słowa wsparcia w tym  trudnym czasie.

W  naszej szkole  edukacja zdalna prowadzona jest poprzez e-dziennik Librus, przesłanie sprawdzonych materiałów dydaktycznych z portali edukacyjnych i rekomendowanych przez MEN, odsyłanie do zasobów platform edukacyjnych m.in. e-podręczniki i scholaris oraz stron internetowych instytucji kultury, proponowanie ciekawych programów telewizyjnych i audycji radiowych.

Kontaktujemy się z rodzicami i uczniami poprzez pocztę elektroniczną, media społecznościowe, komunikatory np. (Skype), telefoniczne. Nauczyciele przygotowują uczniom  karty  pracy np. w aplikacji Learningapps. Prowadzimy lekcje on-line przez Skype.

Nasi uczniowie odsyłają nam zdjęcia i filmy ukazujące ich prace plastyczne, techniczne, a także talenty recytatorskie i muzyczne oraz zaangażowanie w akcje społecznościowe lub upamiętniające dane święto. Umieszczamy je na naszym szkolnym FB https://www.facebook.com/zss.dwo/?epa=SEARCH_BOX. Bardzo dziękuję za nie.

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa otrzymaliśmy z Urzędu Miasta 3 laptopy do zdalnej nauki, które wypożyczyliśmy uczniom.

W najbliższym czasie Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO  w Darłowie uruchomi zdalne nauczanie z wykorzystaniem platformy w usłudze G Suite poprzez usługę Classroom. dla szkół i uczelni dla nauczycieli i uczniów. Obecnie szkolimy się, a za chwilę będziemy rozsyłać do rodziców zgody na założenie kont w tej usłudze.

 Joanna Tarkowska

Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lotników Morskich STO w Darłowie