Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

W dniach10,11,12 grudnia gościliśmy w naszej szkole, Społecznej Szkole Podstawowej im. Lotników Morskich STO, najstarsze grupy przedszkolne z Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej oraz niepublicznych przedszkoli: "Przedszkola przy szkole",  "Akademii Przedszkolaka" ,  "Jacka i Agatki" , "Great Sasetki" i "Promyczka" . 
Niektóre dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Było to dla nich nie lada przeżycie. Spore wrażenie wywarł na nich szkolny klimat - duży budynek, gwar starszych dzieci i dzwonek na przerwę -otululony świątecznym wystrojem choinek, światełek i gwiazdek. 
 
Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia barwnego, pełnego humoru i piosenek przedstawienia jasełkowego w wykonaniu uczniów klasy 3. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały spektakl, a aktorów nagrodziły zasłużonymi brawami. Po nim odbyło się spotkanie na świetlicy szkolnej, na którym nie zabrakło małego poczęstunku - soczku, jabłek, kruchych ciasteczek i pierniczków. Następnie grupy przedszkolne udały się na warsztaty, które prowadzili nauczyciele wraz z uczniami. Odbyły się zajęcia w pracowni chemicznej, w czasie których członkowie kółka chemicznego prezentowali ciekawe doświadczenia. Uczniowie klasy 2 przeprowadzili dla zerówkowiczów quiz piosenek, które wykonali za pomocą bum bum rurek. Natomiast z uczniami klasy 1 goście bawili się rozwiązując zagadki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. W czasie przerw miedzylekcyjnych górny hol zamieniał się na 10 minut w parkiet pełen roztańczonych dzieci. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział w swojej pierwszej szkolnej lekcji. W gabinecie języka polskiego zasiedli do szkolnych ławek i stali się uczniami - wysłuchali czytanej bajki i odpowiadali na pytania zadawane przez polonistkę, następnie wykonali prace plastyczne związane z jej treścią. 
 
Przedszkolaki zwiedzili zadbane klasopracownie, bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne i tablice interaktywne. Podziwiali prace uczniów umieszczone na tablicach ekspozycyjnych oraz oglądali naszą niepowtarzalną dekorację świąteczną.
 
Na zakończenie spotkania zerówkowicze zostali obdarowani pamiątkowymi breloczkami, ołówkami lub długopisami z logo szkoły, a także ulotką z ofertą edukacyjną na rok  szkolny 2020/2021. 
 
Cieszymy się z odwiedzin najstarszych grup darłowskich przedszkoli i mamy nadzieję, że dzieci we wrześniu powrócą do nas, jako pierwszoklasiści. Zapraszamy Rodziców do odwiedzenia nas w czasie Dni Otwartych w styczniu, zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną oraz składania podań do naszej szkoły, Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lotników Morskich STO w Darłowie .