Zbiórka karmy dla zwierząt

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani.  To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu.

Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem wręcz odwrotnie są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki los jest wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasze zwierzę ma wszystko czego potrzebuje. Akcja pomocy niechcianym i głodnym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. 

W dniach 26-27.10.2019 r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Społecznej Szkole Podstawowej im. Lotników Morskich w Darłowie pod opieką pana Łukasza Pióreckiego zbierali karmę dla zwierząt na rzecz lokalnej Fundacji MY3.koty i psy. Akcja prowadzona była w trzech sklepach na terenie miasta Darłowo (Bato, Netto, Intermarche).

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, rodzicom, jak również darczyńcom którzy włączyli się w akcję. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.

Ł. Piórecki