Świetlica we wrześniu

Wraz z zakończeniem wakacji rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w świetlicy. Uczniowie wrócili pełni letnich wrażeń i wspomnień, którymi chętnie dzielili się między sobą.
W pierwszym tygodniu września powitaliśmy w naszej społeczności świetlicowej nowych uczniów - pierwszoklasistów. Dużo czasu poświęciliśmy grom i zabawom integrującym grupę rówieśniczą. Następnie uczniowie poznali zasady obowiązujące w świetlicy.

Kolejne zajęcia poświęcone były rozmowom na temat bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i do domu oraz o ważnym znaczku przy plecaku jakim jest odblask. Uczniowie rozwiązywali zagadki o tematyce ruchu drogowego. Chętnie utrwalali znajomość znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego poprzez gry edukacyjne - "Memory - znaki rowerowe", czy "Karta rowerowa".

W kolejnym tygodniu września wspominaliśmy o konieczności dbania o naszą planetę. Poprzez prace plastyczno - techniczne i zabawy edukacyjne przypominaliśmy sobie zasady związane z segregacją śmieci i odpadów.
W drugiej połowie września zwróciliśmy uwagę na dary jesieni i barwy, jakie niesie ze sobą ta pora roku. Podczas wykonywania prac przedstawiających kolorowe liście oraz jesienne drzewa używaliśmy kolorów charakterystycznych dla naszej polskiej złotej jesieni, a także wykorzystywaliśmy kasztany do robienia stempelków. Rozmawialiśmy na temat konieczności spożywania warzyw i owoców oraz wskazywaliśmy na ich właściwości odżywcze i zdrowotne. Zwracaliśmy uwagę na konieczność mycia ich przed spożyciem. W Dniu Jabłka upiekliśmy pyszny jabłecznik, którego zapach zwabił do świetlicy wielu chętnych łasuchów.
Wrzesień zakończyliśmy Dniem Chłopaka. Dziewczynki wykonały okazjonalne krawaty dla kolegi, taty, brata bądź innego przystojniaka. Zachęcając do właściwych relacji koleżeńskich, wypisywaliśmy cechy sympatycznego chłopca.

Agnieszka Soroko-Gajos