Zajęcia z robotyki

Pierwszy miesiąc zajęć z robotyki już uczestnicy mają za sobą. Udało im się  w tym czasie zapoznać z zestawami „Jimu Robot” oraz przygotować roboty do pracy. Teraz uczniowie rozpoczęli  budowę swoich pierwszych robotów mając do wyboru 3 wersje trudności. Składanie klocków, które w finalnym etapie będzie można sterować i uczyć poprzez programowanie. To sprawia naszym uczniom bardzo dużo radości.

Uczestnicy zajęć muszą wykazać się kreatywnością w pokonywaniu napotkanych podczas budowy problemów oraz umiejętnościami korzystania z kilku urządzeń naraz po ich odpowiednim zintegrowaniu dzięki czemu rozwijają swoje umiejętności informatyczne w sposób praktyczny. Dzięki zastosowaniu nowych technologii uczniowie bardzo chętnie uczą się podstaw programowania i elementów robotyki.

W celu rozwoju naszego kółka i rozszerzeniu go o starsze klasy chcielibyśmy zająć się projektowaniem i drukowaniem w technologii 3D. W tym celu potrzebujemy zakupić odpowiednią drukarkę z wyposażeniem. Prosimy o pomoc wszystkich darczyńców, którzy chcą mieć aktywny wpływ na rozwój naszych dzieci.

Dziękujemy tym, którzy nas wsparli w poprzednich latach, dzięki czemu możemy rozwijać zainteresowania uczniów naszej szkoły na prowadzonym kółku z programowania.

Jacek Mizianty