Obóz w Wielu

W dniach 20 – 22 maja 2019r uczniowie klasy VI i VII Naszej szkoły wzięli udział w obozie, w Wielu – ośrodek wczasowy Beaver Tourist.

Podczas pobytu w ośrodku uczniowie mieli zorganizowaną prawie każdą chwilę, z wyjątkiem kilku godzin na sen. Po przyjeździe do ośrodka i szybkim zakwaterowaniu musieli stawić się na pierwszych zajęciach ruchowych zwanych festynem rekreacyjnym, który wymagał od uczestników sporej sprawności fizycznej. Po regeneracyjnym obiadku i chwili na rozpakowanie przeszliśmy do kolejnej konkurencji zwanej „tor przeszkód komandos”. Początkowo uczniowie byli bardzo sceptycznie nastawieni na to co zauważyli. Dodatkowo deszcz utrudnij przygotowany przez organizatorów tor. Po kilku chwilach jednak tor okazał się bardzo fajną zabawą i nawet przechodząca z dala burza nie popsuła dobrych humorów.

Kolejny dzień rozpoczął się wczesną pobudką, która po długotrwałych nocnych rozmowach dla niektórych okazała się nie lada wyczynem. Po szybkim śniadaniu czekało na nas kolejne świetne zadanie pod nazwą „Buble soccer”. Po założeniu odpowiedniego ubrania w postaci napompowanej przezroczystej kuli uczniowie podzielili się na dwi grupy. Zadaniem grup było zderzanie się kulami do czasu przewrócenia przeciwnika. Wygrywała grupa, która położyła całą przeciwną drużynę. Po wymęczających zmaganiach na boisku ochłodzenia poszukaliśmy w pobliskim, czyściutkim i cieplutkim jeziorze.

Po kolejnej zmianie ubrań i obiadku przeszliśmy do kolejnej atrakcji, którą był park linowy. Nasza grupa stanęła na wysokości zadania gdyż każdy uczestnik wziął w niej udział, mimo u niektórych lęku wysokości. Oczywiście składamy wszystkim w tym miejscu duże gratulacje. Za tak piękną postawę organizator zorganizował dla nas dodatkową konkurencję wypoczynkową tj. paintball laserowy. Zabawa polegała na wyposażeniu się w odpowiednią broń i czujniki. Następnie to już z górki, czyli musieliśmy wdrapać się na górkę i biegać po niej by nikt w nas nie trafił wiązką lasera. Zabawa super tylko dlaczego była taka męcząca.

Po kolacji i półgodzinnym odpoczynku na naszych wczasowiczów czekały już kolejne zadania, które już coraz mniej chętnie były wykonywane przez naszych uczniów. W tym przypadku zadania sprawnościowe przygotowane przez Pana Radka i Jacka zapewniły zabawę do godziny 21. W nagrodę spędziliśmy trochę czasu przy ognisku gdzie wzmocniliśmy się pieczoną kiełbaską, słodkimi piankami i w wersji fit - spieczonym na czarno chlebkiem.

Oczywiście okazało się, że to nie koniec niespodzianek na ten dzień. Po godzinie 23 uczniowie wzięli udział w nocnych manewrach po lesie tj. zabawa w chowanego po leśnych ciemnościach oraz zabawa z łamanymi świetlikami. Ta atrakcja zakończyła drugi dzień wycieczki trwający bagatela 18 godzin.

Trzeci dzień, to dzień który rozpoczął się niespodziankami. Wykończeni spaniem uczniowie zmagali się z efektami zielonej nocy oraz doprowadzaniem swoich pokoi do stanu używalności. Po porannej rozgrzewce i śniadanku, w promieniach Słońca, uczniowie udali się na ostatnie zadanie tego wyjazdu tj. wspinaczka. Najlepszy, Bartosz Maj, wdrapał się na wieżę składającą się z 12 skrzynek.

Na koniec organizator wycieczki, firma Radsas Fun, za najlepszą grupę w ośrodku uhonorowała każdego uczestnika złotym medalem. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejną w przyszłym roku.

J. Mizianty