Zielona Kraina w klasie IV

  Uczniowie klasy IV Społecznej Szkoły Podstawowej im.Lotników Morskich STO przystąpili do ogólnopolskiej akcji promującej edukację żywieniową "Zielona Kraina". Warsztaty prowadziły Pani Agnieszka Wyczesany i Pani Marzena Cichosz.

Panie dietetyczki zwróciły szczególną uwagę  na zalety spożywania świeżych warzyw i owoców, posiłków przygotowanych z dodatkiem kasz oraz produktów z dużą zawartością błonnika, a także przypomniały zasady zdrowego i racjonalnego odżywiania się według tzw.standardów piramidy żywieniowej. W części praktycznej uczniowie zrobili koktajl na bazie jarmużu i szpinaku, pyszną kolorową sałatkę z dodatkiem kiełków i nasion dyni oraz słodkie przekąski z daktyli, rodzynek, kakao i przeróżnych orzechów. Serdecznie dziękujemy Paniom za tak cenne i wartościowe zajęcia. 

             Program warsztatów jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych, wpisuje się też w założenia projektu „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”. Program „Zielona Kraina” realizowany jest przez koalicję firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Sp z o.o. pod patronatem merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia.

             Serdecznie zapraszamy do zajrzenia na stronę http://zielona-kraina.com/.