Dzień otwarty w naszej szkole

 W poniedziałek 4 marca 2019 r. w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lotników Morskich STO w Darłówku odbył się Dzień Otwarty. W nasze progi mogli zawitać Rodzice z  Dziećmi, którzy planują zapisać swoje pociechy do naszej szkoły.  Dyrekcja i nauczyciele  pokazali gościom, jak wygląda szkoła, sale dydaktyczne i jak ciekawie można tutaj spędzić czas, bawiąc się, a zarazem ucząc.

Nauczyciele  zaproponowali wiele ciekawych zajęć z kodowania i programowania za pomocą Ozobotów i Robotów Jimu , ćwiczeń wspomagających integrację sensoryczną, ciekawe doświadczenia chemiczne, zabawy ruchowe na sali gimnastycznej,  zabawy przy tablicy interaktywnej oraz zajęcia plastyczne, w czasie których wykonywali jeżyki z masy porcelanowej.

 Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki. W trakcie spotkania można było porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami i pedagogiem szkolnym. Oczywiście nie zabrakło słodkiego i zdrowego poczęstunku.

 Atutem naszej szkoły jest niewątpliwie niewielki obiekt, który stwarza warunki do zachowania bezpieczeństwa uczniów, a także nieliczne klasy, gwarantujące indywidualne podejście do ucznia.

 Teraz od Rodziców zależy, czy zdecydują się zapisać swoje dziecko właśnie do naszej szkoły. 

 Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2019 r.