Dni Otwarte w darłowskich szkołach

W dniu 22 marca 2019r uczniowie III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej wzięli udział w Dniach Otwartych w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego oraz w Zespole Szkół Morskich w Darłowie. Uczniowie naszej szkoły mogli uzyskać informacje o tych szkołach, dowiedzieć się o kierunkach kształcenia w liceach, technikach i szkołach branżowych I stopnia.

Podczas odwiedzin szkół mogliśmy porozmawiać z nauczycielami oraz zwiedzić te placówki. Podczas zwiedzania były zagwarantowane niespodzianki w postaci herbatki po angielsku, prezentacji laboratorium chemicznego i obserwacji świata pod mikroskopem oraz mini-lekcji z geografii, matematyki, a na koniec uczniowie mogli skorzystać z usług salonu fryzjerskiego. Podczas wizyty w Szkole Morskiej mieliśmy szanse zobaczyć musztrę uczniów Szkoły Morskiej oraz prezentację wszystkich kierunków oferowanych przez Zespół Szkół Morskich.

Podczas odwiedzin w szkołach oprócz mile spędzonego czasu mogliśmy skorzystać z kawiarenki szkolnej, w której serwowano hot-dogi, zapiekanki, pączki i napoje.

                                                    J. Mizianty