Świetlica w grudniu

Grudzień to czas oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój wprowadziło nas ozdobienie świetlicy w wykonane przez uczniów ozdoby.  Ozdabialiśmy okna aniołkami i gwiazdeczkami,  pod sufitem zawieszaliśmy kolorowe gwiazdy i bombki wykonane metodą origami.  Dużo rozmawialiśmy na temat przygotowań świątecznych w naszych domach, o tradycjach i zwyczajach adwentowych i wigilijnych.   

Każdy z uczniów opowiadał o swoim wkładzie w tworzeniu świątecznego nastroju w domu. Uczniowie wykonali tradycyjnie kartki świąteczne, które przypominały o przekazywaniu życzeń najbliższym, którzy z różnych przyczyn, nie mogą zasiąść z nami przy wspólnym stole i podzielić się opłatkiem. W ostatnim tygodniu przedświątecznym uczniowie wykonali gazetkę tematyczną - szopkę i śpiewali   kolędy, które jeszcze bardziej przybliżały nas do tego radosnego święta.

Nie pominęliśmy również faktu, że grudzień to również czas oczekiwania na przyjście Świętego Mikołaja, który dla wszystkich ma prezent, uzależniony od grzeczności w danym roku. Uczniowie rozmawiali nas sensem obdarowywania się upominkami, nad wyższością wartości duchowej i materialnej prezentu. 

Miesiąc grudzień to również czas astronomicznej i kalendarzowej zimy. Uczniowie bez problemu przypomnieli zasady pomocy zwierzętom w zimie. Powtórzyliśmy w jaki sposób możemy prawidłowo dokarmić ptaki i  wykonać karmnik.

                                                                                                                                                                           L. Urbańska

Więcej zdjęć na szkolnym fb