Szkolny etap Powiatowego Turnieju Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne

13. 04. 2023 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do Powiatowego Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne" 2023 r.
Udział wzięło razem 14 uczniów z klas: I, II, III, IV oraz VIII. Każdy próbował swoich sił recytatorskich w wybranych przez siebie wierszach. Pojawił się Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Maria Konopnicka, a nawet Krzysztof Kamil Baczyński. Największym wrogiem naszych młodych recytatorów był stres, który czasami potrafił pokonać pierwotną odwagę i znajomość tekstu. Jest to zrozumiałe, bo również my, organizatorzy i jury mieliśmy tego dnia wielką tremę… Spośród wszystkich uczestników mogliśmy wybrać jednak tylko 3 osoby, które będą reprezentowały Społeczną Szkołę Podstawową im. Lotników Morskich STO w Darłowie. Serdeczne gratulacje dla trzech uczennic:
Tatiany Wittbrodt z klasy I za zajęcie I miejsca,
Kseni Chabowskiej z klasy II za zajęcie II miejsca,
Marii Abram z klasy II za zajęcie III miejsca.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i słodki prezent.
Kolejny etap konkursu już wkrótce: 28.04. 2023 r. w Darłowskim Ośrodku Kultury w Darłowie. Trzymamy więc kciuki za sukces naszych uczennic.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w ocenianiu recytacji dla Pani Doroty Rzepeckiej z Biblioteki Miejskiej, jak również Pani Agniesi Soroko-Gajos – pedagoga specjalnego.
Organizatorzy szkolnego etapu:
Ewa Greczuk, Marta Michnik, Kamila Sady