American dream

"Wszyscy ludzie stworzeni są równymi", "prawo do życia, wolność i dążenia do szczęścia”, to hasła, które były przewodnie w Stanach Zjednoczonych, miały zapoczątkować amerykański sposób życia, amerykańskie społeczeństwo i kulturę.

W ramach realizacji zadań Samorządu Uczniowskiego, klasa pierwsza przygotowała naszej szkole wiele atrakcji dotyczących tego cudownego kraju. Uczniowie samodzielnie wykonali plakaty dotyczące mody, sportu, jedzenia i ludności USA. Na korytarzach szkoły zapanowała rewia mody w stylu amerykańskim. Oczywiście nie zabrakło słynnych pancakes z syropem klonowym, apple pie, ciasta czekoladowego, przygotowanych przez rodziców klasy pierwszej. Nie było osoby, która by nie skosztowała tych wypieków. No i oczywiście nasze panie kucharki spisały się kolejny raz na medal. Hamburgery, zupa amerykańska, frytki i popcorn przyciągnęły tłumy do stołówki szkolnej.
Podsumowaniem tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Flaga USA". Laureatką została uczennica klasy I Tatiana Wittbrodt, a wyróżnienia trafiły do: Aleksandry Hałdy kl.I, Nastazji Czajkowskiej kl.I, Igora Stockiego kl.III, Jana Hałdy kl.III.
Mamy nadzieję, że każdy mógł przeżyć w tym dniu taki "American dream" wyrażający ideały demokracji, równości i wolności, na których budowano USA.
Marzena Starzyńska