Zabawa karnawałowo-walentynkowa

Karnawał to czas, w którym możemy cieszyć się chwilami spędzanymi z przyjaciółmi i znajomymi podczas bali i przebieranych zabaw. Wywodzi się z kultów agrarnych i kultów płodności, gdy panowało przekonanie, że im wyższe skoki podczas karnawału, ty wyższe i obfitsze zbiory. W Polsce w tym roku czas karnawału rozpoczął się 6 stycznia i potrwa do 25 lutego, do Środy Popielcowej. Ostatni tydzień tego okresu zacznie się w Tłusty Czwartek – 20 lutego. Słusznie zauważyć można, że karnawał ma także związek z rokiem liturgicznym w religii chrześcijańskiej.
W związku z tym, że nadarzyła się dzięki temu okazja do świetniej zabawy, uczniowie klasy 7 zorganizowali bal. Wodzirejami byli: niezastąpiony ze swoim magnetycznym głosem wychowawca klasy 7 – Jacek Mizianty i jego pomocnice: Gabrysia i Ola. Nie zabrakło konkursów z nagrodami: jedzenie na czas, wybór najładniejszego stroju karnawałowego w każdej klasie i wśród nauczycieli, przewijanie niemowlaka i kładzenie go do łóżeczka, taniec z krzesłami… no i oczywiście pokoju wróżb, gdzie można było się dowiedzieć, czy spełni się moje marzenie, jak będzie miał na imię wybranek naszego serca, jak i na każde pytanie mające odpowiedź „tak” lub „nie”… Każda klasa mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy Walentynkowej ściance. Jednak ze ścianki korzystaliśmy wszyscy, również indywidualnie. Szalonym nauczycielom naszej szkoły nie zabrakło także fantazji, dlatego niewiele wyróżniali się w tłumie uczniów.
Czy było fajnie? Ależ oczywiście
🙂 Grunt to dobra zabawa, śmiech, pozytywne wrażenia, wszystko – co pomimo trudnych na świecie chwil – pozwala zapomnieć chociaż na moment o problemach i troskach dnia codziennego… Dzieci są najważniejsze i mają prawo do beztroski i uśmiechu, a my w naszej szkole staramy się, aby były szczęśliwe…
Na początek zdjęcia ze ścianki 🙂 Kolejne foteczki z imprezki już niedługo, a gwarantujemy, będzie co oglądać 😉 Prosimy więc na przygotowanie wygodnych foteli na kolejne dni, pysznej kawuni i ciasteczek 😉 oraz dobrej jakości monitorów 😉 Zapraszamy 🙂
E.G