Wigilie klasowe

24 grudnia wszyscy siądziemy do wigilijnych stołów ze swoimi rodzinami. Szkoła to nasz drugi dom, druga rodzina... W związku z tym, że nie mamy możliwości być razem w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, każdego roku spotykamy się, aby wspólnie spędzić ten czas, bez książek, klasówek, odpytywania...
Właśnie dziś, 22 grudnia 2022 r., od rana przygotowań stołów nie było końca. Pachnące pierogi, ciasta, owoce kusiły wszystkich. Ale zanim dotarliśmy do jedzenia 😉, najpierw wszyscy obecni uczniowie mieli przyjemność wysłuchania Jasełek wystawianych przez klasę 3 i Panią Agnieszkę Orłowską-Ignaczak. Później wszyscy rozeszliśmy się do klas. Uczniowie i wychowawcy zaprosili również nauczycieli bez wychowawstwa i personel szkoły na swoje wieczerze wigilijne. Każdy mógł również przejść się po klasach i podzielić opłatkiem z innymi nauczycielami i uczniami. Było bardzo miło, wzruszająco.
O 11.15 odbyło się kolędowanie. Grupa chętnych uczniów z wszystkich klas przygotowała występ, na którym zaśpiewano kolędy i inne znane piosenki świąteczne. Uczennica klasy 2 – Milena Kukulska – zachwyciła nas również dwoma kolędami, zagranymi na skrzypcach. Nad oprawą pieczę trzymała Pani Ewa Motyl-Pypno. Oprawa muzyczna – Pan Paweł Reszka, któremu dziękujemy za pomoc. Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom zaangażowanym w organizację całej uroczystości, a nauczycielom za wkład i przygotowanie uczniów do występów. Było wspaniale, magicznie, ciepło.
E.G.