LISTOPAD W ŚWIETLICY

W listopadzie na naszej świetlicy szkolnej sporo się działo. Rozpoczęliśmy od Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W tym dniu zawitały do nas księżniczki, kotki, Minionek, Harry Potter, Piotruś Pan i wiele innych bajkowych istot. Miały one przeróżne zadania: rozsypane magiczne karty skrywały baśniowe atrybuty, które należało odkryć za pomocą latarki i dopasować do odpowiedniej bajki.Inna zabawa polegała na oddzielaniu pomieszanych ziaren - dzieci chętnie wcieliły się w rolę Kopciuszka i oddzielały ziarenka na czas! Część dzieci zajęła się kodowaniem i tworzyło sympatycznego krecika.
Dzień Jeża postanowiliśmy uczcić tworząc własne wersje tych zwierzaczków. Wyklejone bibułą stworzyły piękną jesienną dekorację, którą można podziwiać na zdjęciach zamieszczonych pod artykułem. Dzień Niepodległości wszyscy uczciliśmy szkolną akademią. A kilka dni później rozmawialiśmy o tym, jakie prawa mają najmłodsi w związku z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Rozmowa zaowocowała wspólnym plakatem, który zawisł na drzwiach świetlicy. Dzieci chętnie zostawiły na nim odciski swoich dłoni.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia mieliśmy klejenie misiowych sylwetek z papieru, robiliśmy misiowe origami i oczywiście zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w misiowej foto-budce. W tym dniu towarzyszyli nam szkolni wolontariusze z ósmej klasy - Antosia i Filip.
I mimo, że do kalendarzowej zimy zostało jeszcze trochę czasu, to pierwszy śnieg, który spadł w listopadzie, sprawił nam wszystkim taką frajdę, że z tej okazji postanowiliśmy wykonać zimowe drzewo za pomocą folii bąbelkowej maczanej w białej farbie. Efekt wyszedł świetny, a dzieciom taka metoda malowania bardzo się spodobała.
Koniec listopada nieodparcie kojarzy się z Adwentem. W związku z tym, nasza ostatnia praca listopadowa też wiązała się z tym tematem, ponieważ robiliśmy własne wersje kalendarzy adwentowych. Tak, tak, kalendarze można oczywiście kupić, ale ile radości daje zjedzenie czekoladki z własnoręcznie wykonanego!.. Dzieci z zapałem zabrały się do dzieła, ale ponieważ to wymagało dużo pracy, zadanie przeciągnęło się do kilku dni. I tu też włączył się wolontariat, który dużo nam pomógł. Ósmoklasistom bardzo dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy 🙂
Powszednie dni na świetlicy spędzaliśmy na zabawie, grze w warcaby i układaniu puzzli oraz klocków. Efekty listopadowych aktywności można zobaczyć na zdjęciach. Na naszej świetlicy fajnie jest!