Film "Johnny"

W piątek 7.10.2022r. uczniowie klas: VII i VIII pojechali do kina na najnowszy film polskiej produkcji, w reżyserii Daniela Jaroszka pt. "Johnny". To przejmująca historia życia księdza Jana Kaczkowskiego, który pomimo zmagań z chorobą i wielu sprzeciwów ze strony władz kościelnych, zbudował hospicjum pw. Św. Ojca Pio w Pucku i z ogromnym poświęceniem pomagał innym ludziom. Jednym z nich był Patryk Galewski, niegdyś człowiek na totalnym dnie, dziś szczęśliwy mąż, ojciec i szef kuchni w renomowanej restauracji "Kutter". Ks. Jan, "Johnny", pełen miłości do bliźniego, potrafił przyciągnąć wiernych do swojego kościoła, chociaż początkowo z niego drwiono, nazywano dziwakiem. Mimo tego, że minęło 6 lat od jego śmierci, Polacy nadal wspominają ks. Jana ciepło i z podziwem dla jego podejścia do życia.
Uczniowie oglądali film z uwagą, a na zakończeniu, kiedy pojawił się cytat: "Zamiast ciągle na coś czekać - zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje" bili brawo. Podczas wyjścia z sali nie brakowało również wymiany opinii na temat filmu, który tak czy inaczej miał ogromny przekaz dla wielu młodych, często zagubionych w świecie ludzi.
Wyjście do kina zorganizowała Pani Kamila Sady, za co bardzo dziękujemy ❤️.
Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania dla Państwa Witkowskich, którzy zawsze służą nam pomocą w kwestii logistycznej, chętnie organizując dla nas busy na każdą wycieczkę 🚌.
E. Greczuk/J. Tarkowska/J. Mizianty