Wycieczka do Gdyni

Dnia 15.10.2021r. uczniowie klasy III, IV i V uczestniczyli w wyciecze do Centrum Nauki „Experyment” i Akwarium w Gdyni.
Wizyta w najnowocześniejszym centrum nauki na Pomorzu okazała się podróżą w najskrytsze zakątki nauki oraz poznawaniem świata poprzez zabawę. Wszystkie prezentacje i interaktywne wystawy były bardzo ciekawe, a niektóre z nich wzbudzały także zdziwienie.
Tuż przed obiadem odbył się spacer po molo w Gdyni-Orłowo skąd podziwialiśmy klif Orłowski i mijaliśmy dom Żeromskiego, gdzie zainspirowany okoliczną naturą napisał jeden ze swoich utworów – powieść „Sambor i Mestwin” o dwóch ogromnych bukach, które wypatrzył podczas spacerów w okolice Witomina.
 
Kolejną atrakcją było zwiedzanie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica” będącego wizytówką polskiej Marynarki Wojennej. Ostatnim punktem programu stała się wizyta w gdyńskim Akwarium popularnie zwanym „Oceanarium”. W środku powitały nas niezwykłe okazy ryb morskich, oceanicznych i słodkowodnych z różnych regionów świata.
 
Wycieczkę uważamy za bardzo udaną, co zawdzięczamy wspaniałej przewodniczce – pani Joannie oraz świetnemu kierowcy – panu Mariuszowi, który był jednocześnie wybornym dj-em.
 
M. Starzyńska
K. Brzościk