Świetlica w styczniu

Po świątecznym wypoczynku uczniowie wrócili z  zapałem do szkoły. Mieli sobie mnóstwo informacji do przekazania - opowiadali jak spędzili święta i jakie otrzymali lub wręczyli prezenty.

Jednak świąteczny nastrój szybko minął, bo zbliżała się   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W związku z nią w czasie zajęć na świetlicy szkolnej  omawialiśmy co to znaczy charytatywność i wolontariat, a także wykonaliśmy plakat z naszymi dłońmi, które symbolizowały chęć niesienia pomocy.

W kolejnym tygodniu  stycznia  rozmawiamy o sportach zimowych. Zapoznaliśmy się biografiami polskich sportowców, którzy osiągnęli sukcesy na olimpiadach zimowych. Podsumowaniem zajęć było wykonanie kół olimpijskich i wytłumaczenie ich symboliki.

Nie zapomnieliśmy również nawiązać do Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie opowiadali jak spędzają czas ze swoimi babciami i dziadkami oraz czego się od nich nauczyli. Wymienili jakimi prezentami obdarowaliby ich, gdyby byli złotymi rybkami. Uczniowie wykonali tablicę poświęconą babciom i dziadkom oraz wykonali okazjonalne laurki.

W ostatnich dniach stycznia przed zbliżającymi się feriami zimowymi przypominaliśmy sobie zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu i jak unikać zagrożeń podczas zabaw na śniegu i lodzie.

                                                                                                                 L. Urbańska