Bezpieczne ferie

Policjantka oraz  strażacy zostali zaproszeni do naszej szkoły  celem przeprowadzenia prelekcji na temat bezpiecznych ferii. W trakcie zajęć mundurowi podkreślili jednak, że bezpieczeństwo w trakcie zabawy zależy także od uczniów.

 Podczas spotkania pani dzielnicowa st. sierżant A. Cukrowskai, oraz strażacy, p.B. Kowalik, p. R.Błaszczyk, p.M. Zawarty ,p. G. Śpiewak  wyświetlili filmy prewencyjne. Głównym celem było ukazanie skutków jakie może nieść ze sobą korzystanie z tak zwanych dzikich lodowisk znajdujących się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Poruszając się po lodzie nie mamy żadnej pewności jaką on ma grubość, ponieważ w jednym miejscu może być na przykład 10 centymetrów a kilka kroków dalej może być na tyle cienki, że pęknie pod nami. Zamarznięta tafla zbiornika wodnego jest bardzo niebezpieczna - pamiętajmy o tym.

 Ważnym aspektem przeprowadzonej prelekcji było przekazanie uczniom  właściwych zasad zabawy podczas zimowych ferii. Pogoda nie rozpieszcza miłośników białego szaleństwa, ale pamiętajmy, że nasza aura jest także nieprzewidywalna. W związku z tym jeśli pojawi się śnieg dzieci powinny korzystać tylko z miejsc bezpiecznych, dalekich od dróg lub ciągów komunikacyjnych. Odnosi się to głównie do zjeżdżania na sankach w nieodpowiednich miejscach, ponieważ rozpędzeni z jakieś góry nie będziemy w stanie wyhamować przed nadjeżdżającym samochodem.

Nieodpowiedzialna i bezmyślna zabawa może skończyć się tragedią. A przecież ferie zimowe są dla dzieci czasem odpoczynku i wspaniałej zabawy. W związku z tym na terenie naszego miasta zostały przygotowane bezpieczne miejsca spędzania wolnego czasu w postaci lodowiska.
                                                                                                                                           SSP