Mikołajkowy Olimpusek

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w naszej szkole zagościł już 6-go grudnia. Pięknie ozdobione korytarze szkolne, siedzące na schodach Śnieżynki, Elfy, Mikołaje częstujący słodyczami oraz płynące z głośników piosenki stworzyły magiczny klimat. W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. W klasach na uczniów czekały rozświetlone choinki, a pod nimi prezenty...

W tym dniu po raz pierwszy, odbył się również szkolny Mikołajkowy Turniej Wiedzy i Umiejętności OLIMPSEK dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Uczniowie zostali podzieleni na sześcioosobowe drużyny złożone z dwóch przedstawicieli z klasy pierwszej, dwóch z drugiej i dwóch z trzeciej. W ten sposób powstały drużyny o wdzięcznych nazwach: Elfy, Skrzaty i Krasnale. Uczniowie musieli zmierzyć się w grupach nie tylko z trudnymi zadaniami matematycznymi i polonistycznymi, ale również wykazać się znajomością dzieł muzycznych i wiedzą z zakresu edukacji przyrodniczej. Najwięcej emocji wśród uczestników konkursu i publiczności dostarczyły konkurencje sportowe: bieg z jajkiem na łyżce, wyścigi w workach czy bieg z kijem hokejowym i piłeczką między słupkami.

Nad całością czuwała komisja w składzie: Lidia Kozińska /prezes Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 238 STO/, Joanna Tarkowska /dyrektor SSP/, Monika Kierszniewska /księgowa SSP/.

 Zwycięzcami turnieju została drużyna SKRZATÓW, drugie miejsce zajęły KRASNALE, a trzecie miejsce ELFY. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe, nagrody rzeczowe oraz słodycze. Wszystkim gratulujemy odwagi, a zwycięzcom osiągniętego sukcesu!

Organizatorem konkursu był zespół do spraw edukacji wczesnoszkolnej w składzie: Beata Pawłowska, Monika Ferka, Marzenna Starzyńska i Lidia Urbańska.

SSP im. Lotników Morskich STO Darłowo